Dział: RADIO

Dodano: Listopad 22, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eska Rock zostanie tylko w Warszawie, bo odda częstotliwości Vox FM

Grupa Radiowa Time zamierza zamienić częstotliwościami ponadregionalne Radio Eska Rock i warszawskie Vox FM  – dowiedział się nieoficjalnie ”Presserwis”. Oznacza to, że Eska Rock nadawać będzie tylko w Warszawie, a Vox FM w 18 miastach, których obecnie nadaje Eska.

Dzięki tej zamianie Radio Vox FM, grające obecnie muzykę w formacie oldies i nadające jedynie w Warszawie, będzie mogło znacznie powiększyć zasięg. Vox FM miało w okresie sierpień-październik br. 3,4 proc. udziału w czasie słuchania (4,3 proc. w analogicznym okresie ub.r., wszystkie dane: badanie Radio Track realizowane przez Millward Brown). Nadawca zastanawia się też nad zmianą formatu Vox FM. Z naszych informacji wynika, że może to być muzyka disco.
Przypomnijmy, że Radio Vox FM do 2010 roku było siecią dziewięciu stacji radiowych, jednak w wyniku połączenia jej z Radiem Plus (Eurozet) powstała sieć Plus, a Vox FM zachowało częstotliwość tylko w stolicy.
Dlatego po zamianie częstotliwości jedynie w Warszawie słuchać będzie można ponadregionalnej dziś Eski Rock, której postawiono zadanie osiągnięcia rentowności. – Charakter programu i muzyka Eski Rock pozostają bez zmian – zapowiada Bogusław Potoniec, prezes Radia Eska Rock.
To właśnie z powodu cięcia kosztów Radio Eska Rock nie przedłużyło kontraktu z Kubą Wojewódzkim, prowadzącym poranne ”Zwolnienie z WF-u”. On sam napisał na Facebooku: ”Stało się – od 1 stycznia 2014 zmieniamy barwy klubowe!!! Eska Rock – dzięki (już) za wszystko. To był wspaniały czas”. Czy Kuba Wojewódzki przechodzi do innej rozgłośni? – Nie mogę nic powiedzieć. Jestem lojalny wobec pracodawcy, u którego pracowałem przez sześć lat i było super – mówi tylko Kuba Wojewódzki. O decyzji Eski Rock też nie chce rozmawiać. – Do końca grudnia jeszcze pracuję. Proszę zadzwonić do mnie 1 stycznia – ucina.
Na razie nie wiadomo, kto będzie prowadzić poranki w Esce Rock od stycznia 2014 roku. – Pracujemy nad koncepcją nowego programu porannego – zapewnia Bogusław Potoniec.
– Eska Rock po odejściu Kuby Wojewódzkiego straci słuchaczy. Wojewódzki jest jedną z najbardziej wyrazistych osobowości radiowych i jestem przekonany, że wiele osób słuchało Eski Rock tylko dla niego – komentuje Adam Fijałkowski, dyrektor promocji i programu Grupy Radiowej Agory.
Radio Eska Rock zwolniło wczoraj też dyrektora programowego Marcina Bisiorka, który kierował rozgłośnią od końca 2008 roku. – Podziękowano mi za współpracę – mówi Bisiorek, ale nie chce sprawy komentować. Na profilu Eski Rock na Facebooku napisał: ”Po 5 latach z tych dziewięciu, dziś kończy się moja przygoda z najbardziej zajebistymi słuchaczami na świecie. Dziękuje za wszystkie godziny kiedy Wasze uszy wspierały moje gardło”.
Do momentu powołania nowego szefa pełniącym obowiązki dyrektorem programowym Eski Rock będzie Arkadiusz Frąckowiak, dotychczasowy zastępca Bisiorka.
Ponadregionalna Eska Rock w okresie sierpień-październik br. miała 1,5 proc. udziału w czasie słuchania (1,7 proc. w analogicznym okresie ub.r.).

Zobacz jak Eska Rock świętowała swoje dziewiąte urodziny

(KOZ, 22.11.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.