Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Ziemkiewicz wygrał z Adamem Michnikiem

Rafał Ziemkiewicz (Fot. Karol Piechocki)

Rafał Ziemkiewicz, publicysta m.in. "Tygodnika Do Rzeczy", zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie, nie musi przepraszać Adama Michnika za słowa, że redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" przy pomocy "usłużnych, rozgrzanych sędziów" terroryzuje swoich oponentów.

Sąd oddalił pozew Adama Michnika wobec Rafała Ziemkiewicza o ochronę dóbr osobistych. Michnik żądał przeprosin i wpłaty przez Ziemkiewicza 50 tys. zł na Zakład dla Niewidomych w Laskach. Wyrok nie jest prawomocny.
Michnik pozwał Ziemkiewicza za fragment jego felietonu, który ukazał się w ub.r. w "Gazecie Polskiej". Podkreślał, że pozwany sugerował jego nielegalne związki z wymiarem sprawiedliwości.
Ziemkiewicz wnosił o oddalenie pozwu, twierdząc, że publicysta ma prawo wyraziście przedstawiać swoje opinie w felietonie.
Sąd uznał, że nie doszło do naruszenia dóbr osobistych Michnika, a autor felietonu nie przekroczył granic dopuszczalnej krytyki i działał w interesie społecznym, jakim jest swoboda wypowiedzi. Według sądu, tekst nie miał też negatywnych następstw dla Michnika.
Zdaniem sędziego "rozgrzani sędziowie" to właściwy dla felietonu środek literacki.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

PAP, DR

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.