Dział: RADIO

Dodano: Listopad 21, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eska Rock musi oszczędzać i rezygnuje z Kuby Wojewódzkiego

Kuba Wojewódzki, w tle Czesław Mozil (fot. archiwum Press)

Radio Eska Rock rozstaje się z prowadzącym poranny program ”Zwolnienie z WF-u” Kubą Wojewódzkim. Zwolniony został również dyrektor programowy stacji Marcin Bisiorek. To efekt oszczędności, jakie zarządził właściciel stacji – Grupa ZPR. Eska Rock nie jest bowiem rentowna.

– Czasy są takie, że rynek reklam radiowych maleje. Zarząd Time musi doprowadzić do rentowności Eskę Rock – informuje Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR, do której należy Time. – Na pewno wiąże się to z oszczędnościami – dodaje Benbenek. Czy z powodu cięcia kosztów stacja rezygnuje z Kuby Wojewódzkiego? – Sądzę, że to konsekwencja naszej decyzji. Tym bardziej, że ten program w wersji bez Michała Figurskiego nie miał satysfakcjonujących wyników – odpowiada Benbenek. – Wiadomo, że to był bardzo drogi program ze względu na celebrytów, wysokie gaże. Nie przekładało się to na wyniki słuchalności – dodaje.
Tymczasem Kuba Wojewódzki napisał na Facebooku: ”Stało się – od 1 stycznia 2014 zmieniamy barwy klubowe !!!. Eska Rock – dzięki (już) za wszystko. To był wspaniały czas” i umieścił zdjęcie z Czesławem Mozilem, częstym gościem porannego programu ”Zwolnienie z WF-u”.
Kuba Wojewódzki poranki w Radiu Eska Rock prowadzi od końca stycznia 2008 roku, do połowu ub.r. drugim współprowadzącym był Michał Figurski.
Eska Rock rozstaje się także z dyrektorem programowym Marcinem Bisiorkiem, który kierował rozgłośnią od końca 2008 roku. Pracował w Grupie Radiowej Time przez 13 lat. Zaczynał jako dyrektor muzyczny Radia Eska Łódź. Następnie przez sześć lat pełnił funkcję dyrektora programowego Radia Eska Warszawa. Był także współtwórcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Eska Music Awards. Przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję dyrektora programowego Eski ROCK. Po odejściu Marcina Bisiorka, do momentu powołania nowego szefa stacji, pełniącym obowiązki dyrektora programowego Eeski Rock będzie Arkadiusz Frąckowiak (zastępca dyrektora programowego).
Jak wynika z badania Radio Track realizowanego przez Millward Brown, ponadregionalna Eska Rock w fali sierpień – październik br. miała 1,5 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza spadek z 1,7 proc. w analogicznym okresie ub.r.

Zobacz jak na początku listopada Eska Rock świętował swoje dziewięte urodziny

(KOZ, 21.11.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.