Dział: PRASA

Dodano: Listopad 20, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mariusz Szczygieł laureatem Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego

Zwycięzca i wyróżnieni 9. edycji Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego (fot. archiwum Press)

Laureatem 9. edycji Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego został Mariusz Szczygieł z „Dużego Formatu”, dodatku reporterskiego do „Gazety Wyborczej”. Wyróżnienia otrzymali Wacław Radziwinowicz i o. Wacław Wiśniewski.

Mariusz Szczygieł został nagrodzony za reportaż o nauczycielce, która zakatowała przybranego syna „Śliczny i posłuszny”. Jego reportaż ukazał się 27 czerwca br.
Zwycięzca, oprócz honorowej statuetki otrzymał z rąk prezes Grupy Eurozet, Moniki Bednarek czek o wartości 50 tys. zł.
W gronie trójki tegorocznych finalistów, znaleźli się też Wacław Radziwinowicz z „Gazety Wyborczej”, nominowany za książkę „Gogol w czasach Google’a” i o. Ludwik Wiśniewski nominowany za dwuczęściowy tekst pt. „Kto niszczy polski Kościół”, opublikowany w marcu 2013 roku w „Tygodniku Powszechnym”. Dwójka finalistów otrzymała honorowe wyróżnienia.
Wśród tegorocznych nominowanych do Nagrody znaleźli się również: Edwin Bendyk („Polityka”), Artur Domosławski („Polityka”), Witold Gadomski („Gazeta Wyborcza”), Robert Krasowski (za teksty w „Polityce”), Vadim Makarenko („Gazeta Wyborcza”), Paweł Reszka („Tygodnik Powszechny”),  Przemysław Talkowski (Polsat), Bronisław Wildstein (Telewizja Republika). Wszystkie nominowane materiały ukazały się między 1 września 2012 a 31 sierpnia 2013 roku.
Organizatorem i fundatorem Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego jest Radio Zet.

 

(20.11.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 20, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Englert w zarządzie Gremi Business Communication

Do zarządu spółki Gremi Business Communication, wydawcy "Rzeczpospolitej", "Parkietu", "Bloomberg Businessweek Polska" i "Sukcesu", dołączył Tomasz Englert. Został członkiem zarządu.

Oprócz Englerta w zarządzie zasiadają prezes zarządu Beata Mońka (pełniąca funkcję od 3 października br.), Kamila Barabasz i Artur Łopuszko. Rzecznik prasowy GBC Eryk Kłopotowski nie komentuje zmian w składzie zarządu grupy.
Englert od 2011 roku prowadził działalność pod nazwą Tomasz Englert Consulting, świadczył usługi doradcze związane z mediami. Wcześniej pełnił funkcję prezesa Grupy Ströer (reklama zewnętrzna), do której przeszedł z domu negocjacyjnego Group M. Przedtem był dyrektorem sprzedaży i marketingu w Grupie ITI, a także współzałożycielem i CEO MediaCom w Polsce.
Z Tomaszem Englertem nie udało nam się skontaktować. Informację o jego przyjściu do zarządu GBC jako pierwszy podał serwis MMP24.pl.

(MAL, 20.11.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo