Dział: PRASA

Dodano: Listopad 17, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koniec "Uważam Rze" jako tygodnika

Od 25 listopada br. tygodnik „Uważam Rze” (Uważam Rze) będzie wydawany jako miesięcznik. Tytuł nie jest rentowny i zmiana częstotliwości ma to zmienić.

"Podjęliśmy tę decyzję po długich namysłach i dyskusjach z kierownictwem Grupy Gremi (do której należy tytuł), a celem grupy jest osiągnięcie rentowności przez wszystkie tytuły prasowe GG w 2014 r." - poinformował na stronie internetowej pisma Jan Piński, redaktor naczelny "Uważam Rze" i prezes spółki Uważam Rze.
"Uważam Rze" ukazuje się od 2011 roku. Sprzedaż tygodnika zaczęła gwałtownie spadać po odejściu jego naczelnego Pawła Lisickiego w listopadzie ubiegłego roku. Z tytułu odeszli wówczas niemal wszyscy jego główni autorzy m.in. Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Cezary Gmyz, Piotr Semka, Igor Janke, Łukasz Warzecha oraz Jacek i Michał Karnowscy. Części z nich przeszła do założonego przez Lisickiego "Tygodnika do Rzeczy" (Orle Pióro), a część do tygodnika "W Sieci" (Fratria), który uruchomili bracia Karnowscy.
W sierpniu br. sprzedaż "Uważam Rze" wyniosła 15 837 egz., a rok wcześniej 132 995 egz. (dane ZKDP).

(17.11.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.