Dział: GALERIA PRESS

Dodano: Październik 18, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mikołaj Nowacki: Odra

Mikołaj Nowacki – rocznik 1972. Ukończył prawo i studia doktoranckie w zakresie prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Wrocławskim. Fotografii uczył się na warsztatach Tomasza Tomaszewskiego, Kenta Kobersteena, Antonina Kratochvila. Od 2004 do 2006 roku pracował w „Gazecie Wyborczej”, a od 2006 do 2011 w „Polsce Gazecie Wrocławskiej”. Obecnie jest freelancerem i współpracownikiem „National Geographic Polska” i „NG Traveler Polska”. Finalista konkursów Grand Press Photo i BZ WBK Press Foto. Przez dwa lata uczestniczył w programie mentorskim agencji VII (VII Mentor Program).

„Odra” jest długoterminowym, osobistym projektem fotograficznym, który autor rozpoczął w 2008 roku. Celem jest zbadanie różnorodnych związków ludzi z tą rzeką i pokazanie jej naturalnego piękna. - Moje życie jest bardzo związane z Odrą. Jako dziecko bawiłem się na jej brzegach i marzyłem o podróży barką. Później, w liceum, chodziłem wiele kilometrów wzdłuż Odry jako ornitolog amator wypatrując ciekawych gatunków ptaków. Brzegi Odry były wspaniałym miejscem na randki i na rowerowe wycieczki – tłumaczy Mikołaj Nowacki. - Zawsze bolało mnie i do dziś boli i wkurza fakt, że jest tak wiele cudownych, dzikich miejsc, które nie są chronione lub ich ochrona prawna jest bardzo powierzchowna.
Nowacki planuje wydać ten reportaż w formie albumu. Był on pokazywany w tym roku w formie autorskiej wystawy w prestiżowej, nowojorskiej galerii VII. Reportaż „Odra” była publikowany w magazynach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Chinach oraz na blogu fotograficznym „The New York Times”.

Kwestionariusz fotoreportera - wypełnił Mikołaj Nowacki

www.mikolajnowacki.com

(18.10.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.