Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 15, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" przegrały bezpośrednie starcie z "Faktami"

W piątek z powodu transmisji meczu piłkarskiego „Wiadomości” TVP 1 były nadawane o tej samej porze, co „Fakty” TVN. Przegrały tę bezpośrednią rywalizację o widzów, bo miały ich o 1,2 mln mniej.

Jedynka transmitowała w piątek mecz Ukraina - Polska, rozgrywany w ramach eliminacji do mundialu w Brazylii. Wprawdzie mecz zaczynał się dopiero o 19.55, ale „Wiadomości” wystartowały już o 18.57. Po nich (zakończyły się o 19.25), a przed transmisją meczu, Jedynka oprócz "Sportu" i "Pogody" musiała bowiem pokazać jeszcze dwie sponsorowane kroniki, reklamy oraz studio przedmeczowe. W rezultacie serwis Jedynki bezpośrednio rywalizował z nadawanym w godz. 19-19.26 głównym serwisem informacyjnym TVN. To starcie „Wiadomości” przegrały. Wydanie prowadzone przez Beatę Tadlę obejrzało średnio 1,6 mln osób, podczas gdy „Fakty” prowadzone przez Grzegorza Kajdanowicza przyciągnęły 2,8 mln widzów. Lepiej od programu informacyjnego TVP 1 wypadły też „Wydarzenia” Polsatu ze średnią widownią 2,6 mln osób (rozpoczęły się tak jak zwykle o godz. 18.50).
Zdaniem dyrektora TVP 1 Piotra Radziszewskiego do słabego wyniku „Wiadomości” w piątek przyczyniła się głównie 14-minutowa przerwa między serwisem informacyjnym a poprzednią pozycją programową – „Świat się kręci”.

(RUT, 15.10.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.