Dział: PRASA

Dodano: Październik 15, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sylwester Latkowski zmienił sobie zastępcę we "Wprost"

Marcin Dzierżanowski został zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" (AWR Wprost). Zajął stanowisko po Katarzynie Sielickiej, która odchodzi z tygodnika.

- Jak zapowiadał w ubiegłym tygodniu redaktor naczelny Sylwester Latkowski, to kontynuacja zmian w zespole redakcyjnym – tłumaczy rzeczniczka Platformy Mediowej Point Group Anna Pawłowska-Pojawa. W zeszłym tygodniu z tygodnikiem pożegnali się Cezary Bielakowski (zastępca naczelnego) i Anna Dyakowska (dyrektor artystyczna). Na pytanie, czy była zastępczyni redaktora naczelnego pozostanie w tygodniku, rzeczniczka odpowiada: – Redakcja definitywnie zakończyła współpracę z Katarzyną Sielicką.
Sama Sielicka napisała na Facebooku, że to ona pożegnała się z redakcją "Wprost". Stanowisko zastępcy naczelnego objęła w marcu br. Wcześniej od 2003 roku pracowała w "Fakcie" - od 2007 roku na stanowisku wicenaczelnej. Była szefową dodatków "Fakt TV" oraz "Gwiazdy", kierowała serwisem Fakt.pl.
Dzierżanowski z prasą związany jest od 2001 roku. Pracował kolejno w „Życiu Warszawy”, następnie we "Wprost", gdzie był szefem działu krajowego i w „Dzienniku”. Tworzył portal informacyjny TVP Info, był sekretarzem redakcji polskiej edycji magazynu "National Geographic Traveler". Na początku br. wrócił do "Wprost".

MAL

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Październik 15, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Górecki za "Abchazję" zdobył Nagrodę im. Beaty Pawlak

Okładka książki "Abchazja" Wojciecha Góreckiego (Wydawnictwo Czarne)

Po raz jedenasty wręczono wczoraj Nagrodę im. Beaty Pawlak. Jej laureatem został Wojciech Górecki za książkę "Abchazja" (Wydawnictwo Czarne).

"To reportaż najlepszej próby, tym cenniejszy, że jest dziś w zaniku. Ale właśnie taki spełnia cele Nagrody Beaty Pawlak, która powstała po to, by wyróżniać artykuły i książki, które pomagają zrozumieć inne kraje, religie i kultury" – podkreślała w laudacji wchodząca w skład kapituły Maria Kruczkowska.
"Abchazja" to reportaż zamykający kaukaski tryptyk autora, rozpoczęty "Planetą Kaukaz" i "Toastem za przodków". Zawiera relację ze spotkań z mieszkańcami parapaństwa, które ma swoje władze, armię i media, lecz nie jest uznawane przez niemal żaden inny kraj.
Wojciech Górecki jest historykiem, dziennikarzem, analitykiem, specjalizującym się w tematyce Kaukazu Północnego i Południowego. Pracuje w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. W latach 2002-2007 był sekretarzem, a potem radcą w Ambasadzie RP w Baku. Był ekspertem misji UE badającej okoliczności wojny w Gruzji w 2008 roku.
W tym roku nominacje do Nagrody im. Beaty Pawlak otrzymali: Dorota Kozińska za książkę "Dobra pustynia" (W.A.B.), Adam Leszczyński za "Zbawców mórz" (Wielka Litera), Andrzej Muszyński za "Południe" (Wydawnictwo Czarne), Krzysztof Środa za "Podróże do Armenii i innych krajów z uwzględnieniem najbardziej interesujących obserwacji przyrodniczych" (Wydawnictwo Czarne) i Maciej Wasielewski za "Jutro przypłynie królowa" (Wydawnictwo Czarne).
Nagroda im. Beaty Pawlak przyznawana jest od 2003 roku za teksty na temat innych kultur, religii i cywilizacji. Jest ona wypełnieniem ostatniej woli Beaty Pawlak, dziennikarki i pisarki, która zginęła w zamachu terrorystycznym na indonezyjskiej wyspie Bali 12 października 2002 roku. Ustanowiony jej testamentem i noszący jej imię fundusz powierzony został Fundacji im. Stefana Batorego.
Dotychczasowymi laureatami nagrody są: Bartosz Jastrzębski i Jędrzej Morawiecki, Joanna Bator, Max Cegielski, Artur Domosławski, Anna Fostakowska, Marek Kęskrawiec, Piotr Kłodkowski, Cezary Michalski, Jacek Milewski, Beata Pawlikowska, Paweł Smoleński, Andrzej Stasiuk, Witold Szabłowski i Mariusz Szczygieł.
O przyznaniu nagrody decyduje kapituła pod przewodnictwem Adama Szostkiewicza, a w jej skład wchodzą: Urszula Doroszewska, Wojciech Jagielski, Piotr Kłodkowski, Maria Kruczkowska, Antoni Rogala, Olga Stanisławska, Wojciech Tochman, Joanna Załuska i Wojciech Załuski. (MAL) 

(15.10.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.