Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 13, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelna "Gazety Wyborczej Lublin" obiektem antysemickiej akcji

Redaktor naczelna "Gazety Wyborczej Lublin" Joanna Żarnoch-Chudzińska stała się jedną z ofiar akcji antysemickiej w Lublinie.

Wczoraj na lubelskich przystankach pojawiły się plakaty z wizerunkiem Joanny Żarnoch-Chudzińskiej, redaktor naczelnej lubelskiej "GW", oraz z gwiazdą Dawida. Jak podała Gazeta.pl, na 14 rozwieszonych w mieście plakatach były też podobizny Rafała Dutkiewicza (prezydent Wrocławia), Zygmunta Baumana, Janusza Palikota, Tomasza Pietrasiewicza (twórca Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN), Szymona Pietrasiewicza (współtwórca lubelskiego klubu alternatywnego Tektura) - obok ich twarzy umieszczono wezwanie: "Palić! Wieszać! Wysterylizować!". Joanna Żarnoch-Chudzińska oznaczona gwiazdą Dawida została natomiast wkomponowana w grafikę manifestu PKWN, w tle widać zdjęcie żołnierzy radzieckich witanych przez cywilów. - Nie mam pojęcia, dlaczego stałam się ofiarą takich ataków – mówi Żarnoch-Chudzińska. - Nigdy wcześniej mnie coś takiego nie spotkało, nie umiem tego wytłumaczyć - dodaje. Na razie nie zamierza podejmować kroków prawnych, takich planów nie ma także redakcja "GW".
- Zawiadomienie do policji i do prokuratury zostało złożone przez prezydenta miasta, czekamy na ustalenia w tej sprawie – informuje naczelna.
Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, wydał w tej sprawie oświadczenie. Pisze w nim o antysemickim i faszystowskim charakterze plakatów; informuje, że powiadomił o nich lubelską prokuraturę oraz policję, prosząc o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu ustalenie i ukaranie sprawców.

AMS

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.