Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 09, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kto i co pisał w mediach o kwasie akumulatorowym i zmianie ustawy

Na stronie akcji "Nie Róbcie Kwasu" założonej przez przeciwników liberalizacji prawa dotyczącego utylizacji akumulatorów znalazł się m.in. tekst Witolda Gadomskiego z "Gazety Wyborczej"

Po tym jak "Tygodnik Powszechny" ujawnił, że media korzystając z materiałów i ekspertów podsyłanych przez agencję MDI Strategic Solutions, sprzyjały przeciwnikom zmian w ustawie o recyklingu i utylizacji akumulatorów, sprawdziliśmy kto i co w tej sprawie pisał. Oprócz tekstów były też materiały wideo.

Wyszukaliśmy te materiały, które były chwalone i polecane na Facebooku na profilu Nie Róbcie Kwasu, która powstała by zablokować zmiany w prawie niekorzystne dla spółki Orzeł Biały SA - monopolisty w utylizacji akumulatorów. To właśnie ta firma wynajęła agencję MDI Strategic Solutions, aby przekonała dziennikarzy do swoich racji.  W sprawie zablokowania zmian lobbowała także Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu.
Strona Nie Róbcie Kwasu powstała na Facebooku 31 października 2012 roku. Oto jakie materiały dziennikarskie na niej polecano, w jaki sposób i kiedy.

31 października 2012

W poniedziałkowym Newsweeku ukazał się artykuł opisujący kolejny bezsensowny projekt rządu. Tym razem sprawa może skończyć się tragicznie bo chodzi o trucizny w wodzie lub ziemi. Wrzucam krótki artykuł R. Omachela, który wszystko wyjaśnia.

skan tekstu "Newsweeka Polska" pt. "Niech środowisko konkuruje z biznesem"

2 listopada 2012

baardzo ciekawy tekst z Rzeczpospolitej, kolejny dowód na to, że ustawa zmieniająca lasy w wysypiska jest komuś na rękę...

skan tekstu prof. Krzysztofa Rybińskiego zamieszonego w serwisie Rp.pl pt. "Mądra reforma regulacji"
 

8 listopada 2012

Nareszcie ktoś zajął się sprawą na poważnie !! W dzisiejszym Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się obszerny artykuł o planowanej zmiany ustawy o recyklingu akumulatów. Wrzucimy artykuł jak tylko uda nam się go zeskanować.
Dziennik Gazeta Prawna "Rynek recyklingu odpadów niebezpiecznych. Nowe regulacje prawne przyczynią się do powstania niekontrolowanej szarej strefy "

Skan tekstu "Dziennika Gazety Prawnej" wrzucono na profil akcji wrzucono 13 listopada

12 listopada 2012

o naszej akcji zaczyna być głośno ! dzięki Przyroda z bliska za informacje o kolejnym artykule

Link do tekstu  "Polska będzie miała chemiczną broń masowej zagłady?" w serwisie Wiadomosci24.pl

21 listopada 2012

w poniedziałek w rzeczpospolitej ukazała się relacja z debaty poświęconej nowelizacji ustawy o bateriach i akumulatorach "Niebezpieczne otwarcie rynku" - warto przeczytać

skan tekstu w "Rzeczpospolitej" - "Niebezpieczne otwarcie rynków"

22 listopada 2012

relacja telewizyjna z poniedziałkowej debtay w Rzeczpospolitej "Patologie związane z rynkiem recyklingu"

link do rozmów wideo z prof. Krzyszofem Rybińskim, gen. Adamem Rapackim i Kazimierzem Poznańskim - prezesm Izby Gospodarczej Metali Niezależnych i Recyklingu, krytykami zmian proponowanych przez Ministerstwo Środowiska
 

26 listopada 2012

Tym razem o NIE RÓBCIE KWASU napisali w Przekroju - to rewelacyjna wiadomość bo oznacza, że nasz przekaz dociera coraz dalej.

skan tekstu w "Przekroju"

28 listopada 2012

ha! udało nam się znaleźć kolejny artykuł, sprawa nabiera tempa, może coś się ruszy pozytywnie!

tym razem o akumulatorach tylko trochę, ale za to Pan Rybiński zauważa ciekawą rzecz. Na działających u nas technologiach recyklingu można zarobić, sprzedając je dalej. Jednak Ministerstwo Środowiska, pod pozorem uwolnienia rynku [czemu zajmuje się tym min. Środowiska?] chce zlikwidować tę możliwość zarabiania, cofając system recyklingu o całe lata...


skan tekstu Krzysztofa Rybińskiego w "Rzeczpospolitej" pt. "Przepis jako narzędzie ekspansji"

3 grudnia 2012

Polecamy lekture dzisiejszego Pulsu Biznesu "Rząd doładuje szarą strefę" - obszerny artykuł o zagrożeniach finansowych i ekologicznych będących konsekwencją zmiany w ustawie o akumulatorach. 

skan pierwszej strony "Pulsu Biznesu" z tytułem "Rząd doładuje szarą strefę"

6 grudnia 2012

Wrzucamy poniżej bardzo fajny felieton Marcina Piaseckiego z Dziennika Gazety Prawnej, mówiący o tym, jak łatwo nam niszczyć własne sukcesy, czyli m.in. dobrze działający system przerabiania akumulatorów...

skan tekstu Marcina Piaseckiego pt. "Niszczenie sukcesu"

20 grudnia 2012

Udało nam się zdobyć super skan artykułu z Gazety Wyborczej, który ukazał się w zeszłym tygodniu. Polecamy lekturę "Akumulatory lub czasopisma" - obszernie opisany problem nowelizacji ustawy o akumulatorach

załączony skan tekstu Witolda Gadomskiego

9 stycznia 2012

No proszę, okazuje się, że ktoś też uznał proponowane zmiany za głupie :P google wypluwa dużo linków do "przedruków" grudniowego artykułu Pulsu Biznesu

odesłanie do Gazetaprawna.pl

10 stycznia 2012

dziennik też zauważył sprawę!

link do Dziennik.pl i tekstu  "Masz stary akumulator samochodowy? Rząd szykuje poważne zmiany w prawie"

11 stycznia 2012

ktoś chętny? :P

link do Wprost.pl i tekstu pt. "I ty będziesz mógł się zająć recyklingiem akumulatorów", będący streszczeniem materiału z "Pulsu Biznesu"

18 lutego 2012

ważny tekst, trzymamy kciuki za autora w plebiscycie na dziennikarza obywatelskiego roku! 

link do tekstu Artura Hampela w serwisie Wiadomości24.pl pt. "Polska będzie miała chemiczną broń masowej zagłady?"

12 marca 2013

Dzięki za opisanie nas! Już wiemy skąd te 17 000 obejrzeń filmu :)

odesłanie do tekstu w NaTemat.pl pt. ">>Nie róbcie kwasu<<, >>Nie zaśmiecaj sumienia<< – kampanie ekologów nareszcie przestają być nudne"

13 marca 2013

uuu totalny koniec ciszy! trochę ostry, ale niezły tekst. 

odesłanie do tekstu w Wirtualnej Polsce pt. "Posłowie na kwasie" , który zajawiono w następujący sposób: "Najpierw ostro przykwasili wszyscy posłowie. Ale to co wyprawiają wszyscy parlamentarzyści partii rządzącej, to jawna drwina z prawa, Polaków i..."

20 marca 2013

dzięki!!

odesłanie do tekstu pt. "Nie róbcie kwasu" w serwisie Ekobeskidy.com

26 marca 2013

a tak to chyba powinno wyglądać, grafika z Dziennika Gazeta Prawna

odesłanie do tekstu i grafiki z serwisu Forsal.pl


 

(GK, 09.09.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.