Polsko-Ukraiński Klub Dziennikarzy szykuje kolejną konferencję
Polsko-Ukraiński Klub Dziennikarzy oraz Agencja Inwestycji i Projektów Narodowych Ukrainy organizują konferencję ekspercką na temat integracji Ukrainy z Unią Europejska na dwa tygodnie przed szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, na którym ma być podpisana umowa stowarzyszeniowa między Ukrainą, a UE.
Konferencja organizowana jest dla około 50 dziennikarzy z Ukrainy oraz przedstawicieli ukraińskich think tanków, a także kilkunastu dziennikarzy z krajów objętych programem Partnerstwa Wschodniego oraz 40 dziennikarzy z Polski i przedstawicieli mediów z Unii Europejskiej akredytowanych w Brukseli. Sesje odbędą się 11 i 12 listopada w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Pierwszego dnia zaplanowano panel ”Integracja Ukrainy z UE – wyzwania dla Kijowa”, a drugiego – ”Polska droga do Unii Europejskiej – maraton reform”.
Prowadzone są rozmowy na temat transmitowania konferencji przez telewizje w Polsce i na Ukrainie.
Polsko-Ukraiński Klub Dziennikarzy powstał na początku br. przy Polsko Ukraińskiej Izbie Gospodarczej. W kwietniu zorganizował Polsko-Ukraińską Konferencję Gazową.
Prezesem Polsko-Ukraińskiego Klubu Dziennikarzy jest Michał Niewiadomski, kierownik redakcji aktualności w Programie I Polskiego Radia.
(26.08.2013)










