Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Lipiec 10, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

MSZ wybrało agencję public relations

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakończyło wielomiesięczny przetarg na kampanię public relations/public affairs, skierowaną do środowiska międzynarodowego, komunikującą stanowisko Polski w sprawie polityki klimatycznej.

W przetargu, o którego starcie pisaliśmy 7 lutego br., brało udział sześć firm. MSZ wybrało ofertę złożoną przez konsorcjum Grayling Poland i Grayling Bruksela. Nazw pozostałych uczestników nie ujawniono.
Do zadań zwycięzcy należy opracowanie projektu zaplanowanych przez MSZ działań.
Resort planuje działania public relations w Brukseli i Berlinie w związku z akceptacją kandydatury Polski jako gospodarza szczytu klimatycznego w listopadzie br. W kampanii mają być wykorzystane nowoczesne technologie i środki przekazu, współpraca z organizacjami pozarządowymi i ośrodkami analitycznymi, lokalnymi liderami opinii, dziennikarzami, autorytetami naukowymi.

BG

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Sierpień 01, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Bosacki po trzech latach przestaje być rzecznikiem MSZ

(fot. YouTube)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło konkurs na nowego rzecznika prasowego, bo Marcin Bosacki za kilka tygodni zakończy pracę na tym stanowisku.

Bosacki jest rzecznikiem resortu od września 2010 roku. Powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że "MSZ ma dla niego inne zadania". Nie chciał ujawnić jakie. Polskie Radio powołując się na nieoficjalne informacje podało, że odchodzący rzecznik ma wkrótce wyjechać na placówkę dyplomatyczną.
Przed przyjściem na rzecznika Bosacki pracował w "Gazecie Wyborczej". Od 2007 roku był korespondentem w USA, a w latach 2000-2006 kierował działem zagranicznym "GW", wcześniej był jego wiceszefem i redaktorem w dziale politycznym. Pracę w "Gazecie" zaczął w 1990 roku jako reporter oddziału w Poznaniu, w latach 1991-93 był sekretarzem redakcji oddziału.
Kandydaci na rzecznika MSZ mogą zgłaszać swoje aplikacje do 16 sierpnia 2013 roku. Od kandydatów wymagane jest m.in. 5-letnie doświadczenie na stanowisku rzecznika prasowego lub w działalności publicystycznej, dziennikarskiej lub w komunikacji społecznej (w tym co najmniej rok na stanowisku kierowniczym lub koordynującym pracę innych).
Ponadto powinni oni móc pochwalić się biegłą znajomością języka angielskiego, wiedzą z zakresu stosunków międzynarodowych, polityki zagranicznej Polski i integracji europejskiej. Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto to ok. 8,4-9,3 tys. zł, plus dodatek za wysługę lat.

(PAP, 01.08.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.