Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 15, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze TVP mają zostać przeniesieni do firmy zewnętrznej

Ponad 400 etatowych dziennikarzy Telewizji Polskiej ma zostać przeniesionych do firmy zewnętrznej – dowiedział się nieoficjalnie "Presserwis".

Jak wynika z naszych informacji, do firmy zewnętrznej mają trafić też montażyści, graficy i charakteryzatorzy. Firma – prawdopodobnie TVP wybierze ją w przetargu – będzie również zatrudniać obecnych współpracowników telewizji publicznej.
Etaty w TVP ma obecnie ponad 600 dziennikarzy. Według informacji "Presserwisu", po planowanych zmianach zostanie 170-180 osób – będą redaktorami-koordynatorami. Zmiany mają wejść w życie w lipcu. Firma zewnętrzna przez rok ma gwarantować dziennikarzom i innym przechodzącym do niej pracownikom TVP zatrudnienie na obecnych warunkach. Przejścia mają być dobrowolne. – To się tak mówi – komentuje nasz informator z TVP. – W rzeczywistości dadzą do wyboru: Albo przechodzicie, albo się pożegnamy – uważa.
Projektowanymi zmianami oburzony jest działający w TVP związek zawodowy Wizja. – Chory pomysł, kompletna bzdura – mówi Mariusz Jeliński, rzecznik prasowy Wizji. – To zakłóci proces produkcji programów. Wszystko pójdzie w rozsypkę. A jak w tych warunkach chronić niezależność dziennikarską? Taki redaktor-koordynator bez trudu będzie mógł przecież wyeliminować niepokornego reportera z firmy zewnętrznej, nie zamawiając u niego materiałów – dodaje.
Z prezesem TVP Juliuszem Braunem nie udało nam się wczoraj skontaktować. – Rada nadzorcza wypowie się w tej sprawie, dopiero kiedy zapadnie ewentualna uchwała zarządu – stwierdził z kolei przewodniczący rady nadzorczej spółki Stanisław Jekiełek.
Niewykluczone, że sprawa stanie na dzisiejszym posiedzeniu zarządu TVP.

RUT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.