Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 07, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były rzecznik ministra Janusza Kaczmarka, prowadzącym w Telewizji Republika (wideo)

Michał Rachoń, były rzecznik jednego z resortów za rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz były rzecznik sopockiego PiS, jest jednym z prezenterów Telewizji Republika. Ani on sam, ani szef nowej stacji nie widzą problemu w zawodowej przeszłości prezentera.

Michał Rachoń między marcem a sierpniem 2007 roku był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (obecnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych), kiedy resortem kierował Janusz Kaczmarek. Z kolei od lipca 2008 do stycznia 2012 roku pełnił funkcję rzecznika Prawa i Sprawiedliwości w Sopocie. W 2009 roku w trakcie wizyty ówczesnego premiera Rosji Władimira Putina zasłynął happeningiem, podczas którego przed hotelem Sheraton (odbywało się w nim spotkanie premierów Rosji i Polski) przebrał się za penisa z napisem ”Putin” i wraz z grupą osób wykrzykiwał ”Putin morderca”. Obecnie m.in. prowadzi poranne pasmo "Polska na dzień dobry", które również promuje.
– Praca dziennikarza i rzecznika prasowego w gruncie rzeczy polega na przekazywaniu odbiorcom prawdziwych informacji. W tym sensie między jednym i drugim zawodem wielkich różnic nie ma – mówi Michał Rachoń. – Politykiem nigdy nie byłem. Nigdy też nie startowałem w żadnych wyborach. Nie widzę żadnego problemu w samym fakcie zmiany zawodu – zaznacza.
Czy w przypadku Michała Rachonia można mówić o rzetelnym i bezstronnym dziennikarstwie? – Czy pan rozlicza prominentnych polityków Unii Wolności, którzy obecnie występują jako niezależni dziennikarze w ”Gazecie Wyborczej”? – odpowiada pytaniem Bronisław Wildstein, redaktor naczelny Telewizji Republika. – Pan Michał Rachoń nie jest obecnie nawet członkiem żadnej partii – przypomina.
Michał Rachoń współpracuje z ”Gazetą Polską”, ”Gazetą Polską Codziennie” oraz ”Nowym Państwem”. Współtworzył nieistniejący już prawicowych serwis Abcnet.com.pl. W jednym z serwisów społecznościowych określa siebie jako konsultanta i prawicowego doradcę politycznego. Rachoń zasiadał także w radzie programowej TVP Gdańsk, jednak pod koniec marca br. złożył rezygnację z tej funkcji.
Telewizja Republika rozpoczęła nadawanie 10 kwietnia w Internecie. Od wczoraj oglądać można ją również za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu oraz sieci kablowych.

 

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sykut, Popielewicz, Rock, Dowbor, Maciborek i Andrus poprowadzą TOPtrendy

Organizowany przez Polsat 11. festiwal TOPtrendy w Sopocie po czterech latach wróci do Opery Leśnej w Sopocie.

Impreza potrwa trzy dni, od 7 do 9 czerwca. Pierwszego dnia poprowadzą ją Agnieszka Popielewicz i Maciej Rock. W sobotę gospodarzami koncertu "Największe Przeboje Roku” będą Paulina Sykut i Dariusz Maciborek (RMF FM), a koncert "Trendy” poprowadzi Maciej Dowbor z pomocą kabaretu Paranienormalni. Natomiast niedzielną "X Jubileuszową Sopocką Noc Kabaretową” poprowadzi Artur Andrus.
Transmisja poprzedniego festiwalu przyciągnęła do Polsatu średnio 2,7 mln telewidzów (25-27 maja ub.r., dane Nielsen Audience Measurement). (RUT)

(08.05.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.