Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 26, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Katowice rezygnuje z miejskiego Radia OK

Publiczne Radio Katowice rezygnuje z anteny dla aglomeracji śląskiej - Radio OK. Będzie za to rozszczepiać program.

Radio OK, nadające na częstotliwości 101,2 MHZ, w przeciwieństwie do innych anten miejskich rozgłośni regionalnych Polskiego Radia nie chciało ograniczać się do nadawania muzyki, ale nadawać także programy misyjne. Zabrakło mu jednak na to środków. – Krajowa Rada nie będzie finansować i nie pozwala finansować z abonamentu anten miejskich - mówi Henryk Grzonka, prezes Radia Katowice SA. - Skoro nie jesteśmy w stanie nadawać 24-godzinnego programu z audycjami misyjnymi dla aglomeracji, to trzeba zrobić krok w tył i przyznać, że nie stać nas na to – tłumaczy Grzonka.
Katowicka rozgłośnia planuje za to rozszczepianie programu – na razie audycję z muzyką śląską. – Słuchaczy w Częstochowie czy Bielsku Białej może ona nie interesować – mówi Grzonka. Prezes Radia Katowice chciałby, aby docelowo nadawane były także osobne serwisy lokalne i audycja publicystyczna dla aglomeracji.
Radio Katowice, nadające na terenie województwa śląskiego, uruchomiło antenę miejską w grudniu 2011 roku. Jej program docierał tylko do Katowic i kilku sąsiadujących z nimi miast.
Anteny miejskie mają m.in. Radio Wrocław (Radio RAM), Radio Merkury (MC Radio) oraz Radio Szczecin (Szczecin FM). (KOZ)

(26.04.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 29, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tok FM modyfikuje ramówkę po odejściu Grzegorza Chlasty

Radio Tok FM po odejściu prowadzącego ”Popołudnie Radia Tok FM” Grzegorza Chlasty wydłuży pasmo ”Konfrontacje” oraz magazyn ”Godzina szczytu”.

Grzegorz Chlasta, jak już informowaliśmy, od maja będzie kierować redakcją publicystyki nadającego na Mazowszu publicznego Radia dla Ciebie. W Radiu Tok FM pracować będzie do końca kwietnia.
Prowadzone przez Chlastę ”Popołudnie” od października ub.r. nadawane jest między 14 a 16.40. Od 6 maja ”Konfrontacje” Cezarego Łasiczki trwać mają od 10 do 12.40, a nie jak dotąd do 11.40. Później między 13 a 14.40 słuchać będzie można ”Połączenia” Jakuba Janiszewskiego.
Nadawany dotąd o 17 magazyn reporterów ”Godzina szczytu” od 6 maja – jako ”Godziny szczytu” – rozpoczynać się ma o 15 i trwać do 18. Audycja prowadzona przez Bartosza Dąbrowskiego ma podsumowywać wydarzenia dnia: polityczne, gospodarcze, sportowe i kulturalne. Magazyn reporterów o 17 będzie częścią nowego pasma. Nowością ma być np. wywiad Magdaleny Gałczyńskiej po 15.

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.