Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 26, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Katowice rezygnuje z miejskiego Radia OK

Publiczne Radio Katowice rezygnuje z anteny dla aglomeracji śląskiej - Radio OK. Będzie za to rozszczepiać program.

Radio OK, nadające na częstotliwości 101,2 MHZ, w przeciwieństwie do innych anten miejskich rozgłośni regionalnych Polskiego Radia nie chciało ograniczać się do nadawania muzyki, ale nadawać także programy misyjne. Zabrakło mu jednak na to środków. – Krajowa Rada nie będzie finansować i nie pozwala finansować z abonamentu anten miejskich - mówi Henryk Grzonka, prezes Radia Katowice SA. - Skoro nie jesteśmy w stanie nadawać 24-godzinnego programu z audycjami misyjnymi dla aglomeracji, to trzeba zrobić krok w tył i przyznać, że nie stać nas na to – tłumaczy Grzonka.
Katowicka rozgłośnia planuje za to rozszczepianie programu – na razie audycję z muzyką śląską. – Słuchaczy w Częstochowie czy Bielsku Białej może ona nie interesować – mówi Grzonka. Prezes Radia Katowice chciałby, aby docelowo nadawane były także osobne serwisy lokalne i audycja publicystyczna dla aglomeracji.
Radio Katowice, nadające na terenie województwa śląskiego, uruchomiło antenę miejską w grudniu 2011 roku. Jej program docierał tylko do Katowic i kilku sąsiadujących z nimi miast.
Anteny miejskie mają m.in. Radio Wrocław (Radio RAM), Radio Merkury (MC Radio) oraz Radio Szczecin (Szczecin FM). (KOZ)

(26.04.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.