Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 02, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sieć Złote Przeboje to już 18 stacji

Agora SA uruchomiła 31 grudnia rozgłośnie Radio Złote Przeboje w Białymstoku i Wałbrzychu. Sieć Złote Przeboje to już 18 rozgłośni.

Na razie na antenie obu stacji jest program w okrojonej formie. - Ale pojawiają się najważniejsze elementy, między innymi lokalne informacje – zapowiada Bartosz Hojka, dyrektor Grupy Radiowej Agory. Rozgłośnie nie mają jeszcze dyrektorów, za ich uruchomienie odpowiada Bogdan Widawka, zastępca dyrektora programowego sieci Złote Przeboje. Rozgłośnia wałbrzyska nadawała już wcześniej jako Twoje Radio Wałbrzych. W grudniu 2001 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie udzieliła stacji koncesji, mimo że w konkursie wystartowała tylko ta rozgłośnia (nadajnik został wyłączony rok później). Stacja nadawała ponownie program pomiędzy listopadem 2003 a lutym 2004 roku. Wznowienie emisji umożliwiło orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego wstrzymujące decyzję prezesa URTiP-u o wyłączeniu nadajnika. Stacja zamilkła ponownie – jak tłumaczył nadawca - z powodu awarii nadajnika, a Agora postanowiła nie inwestować w stację, dopóki nie rozstrzygnie się ostatecznie, czy otrzyma koncesję. NSA pod koniec listopada 2003 roku uchylił decyzję Rady o nieprzyznaniu koncesji. W 2005 roku Agora otrzymała wszystkie niezbędne zezwolenia od KRRiT. Rozgłośnia białostocka jest nową stacją w Grupie Radiowej Agory. Udział w rynku lokalnym 16 stacji tej sieci wynosił w okresie wrzesień-listopad 2005 3,7 proc. (Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC).

(KRZ, 02.01.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 02, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łęgowski redaktorem programowym Vox FM, a Porzeziński – Plusa

Piotr Łęgowski

Piotr Łęgowski został redaktorem programowym sieci Radio Vox FM (tworzonej przez Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe SA oraz diecezje i archidiecezje). Przeszedł z sieci Radio Plus (Ad.point), gdzie zajmował takie samo stanowisko, zastąpi go tam Rafał Porzeziński.

Łęgowski był redaktorem programowym Plusa przez ostatnie trzy miesiące. Prowadził też poranny program stacji. Wcześniej pracował w RMF FM i Radiu Kraków. – Piotr Łęgowski ma doświadczenie zarówno z mediów komercyjnych, jak i publicznych. W ostatnim czasie zarządzał też mediami katolickimi – uzasadnia wybór Leszek Kozioł, prezes Radia Eska SA, odpowiedzialny za tworzenie sieci Vox FM. Łęgowski będzie pojawiał się na antenie Radia Vox FM, ale nie w charakterze didżeja. – Na razie ustalamy szczegóły ramówki – mówi Kozioł. Nie chce zdradzić, jaki program poprowadzi Łęgowski. Nowy redaktor programowy Voksa jest ósmą osobą ściągniętą przez ZPR-y z sieci Radia Plus. W Plusie zastąpi go Rafał Porzeziński (poprowadzi też poranny program w godzinach 6-10), który ostatnio pracował w warszawskim Katolickim Radiu Józef. Wcześniej współpracował m.in. z Telewizją Puls. – Zdecydowaliśmy się na wybór Rafała Porzezińskiego ze względu na jego wieloletnie doświadczenie w pracy w mediach katolickich – tłumaczy Przemysław Oracz, nadzorujący działanie sieci Radio Plus.

(KRZ, 02.01.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.