Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 08, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Plus zmieniło format muzyczny, rada programowa protestuje

Od poniedziałku sieć Radio Plus zaczęło grać muzykę disco. Słuchacze na Facebooku krytykują już zmianę. Rada programowa sieci Radia Plus oświadczyła, że nie wyraża zgody na nowy format muzyczny.

Zrzeszająca rozgłośnie diecezjalne sieć Radio Plus po tym, jak zarządzanie nią przejęła od Eurozetu Grupa Radiowa Time, zmieniła profil muzyczny z soft AC (łagodne przeboje z niedużą ilością nowości) na muzykę disco.

"Zabawa na deskach....REMIZA we WSI WARSZAWA Hity że SZOK !!!!! Straciliście słuchaczkę która była z Wami od lat. TAKICH BŁĘDÓW się nie wybacza!!!!! Nowym wiooochy nie polecę!!!", "Co to za dno dobiega z głośników na Waszej częstotliwości? Jeśli przeoczyłem jakieś info o zmianie w Plusie to...ja już nie chcę takiego radia!", "No i Młode Tłoki...radośnie tupiemy na deskach.....ehhhh...... :-(", "Może i Wy teraz będziecie zawsze w rytmie, ale to nie ten sam ciepły budzik, nie te same spokojne i nastrajające kawałki... Ewangeliarz w rytmie disco w ogóle do mnie nie przemówił... Głos nowego prowadzącego jest ok, ale czy tego się spodziewałem...? Ze wspaniałego radia ktoś zrobił tandetną potupajkę... Radio REMIZA - NIE ZOSTANĘ Z WAMI !!!!!!!", "Dziś obudziła mnie sieczka. Jak wrócę z pracy szukam innej częstotliwości. Żegnajcie" - to niektóre komentarze, które pojawiły się na profilu Radia Plus na Facebooku.

"Nie wyrażamy zgody na zmianę formatu muzycznego o ogólnym kierunku disco. Ten rodzaj muzyki, a nade wszystko zawarte w nim treści, nie licują z przesłaniem Słowa, które realizujemy w swoich rozgłośniach" - napisała rada programowa sieci Radio Plus w liście do kierownictwa Eurozetu i Grupy Radiowej Time, upublicznionym w piątek przez serwis wPolityce.pl. "Podobnie nie wyrażamy aprobaty dla proponowanych zmian ograniczających lokalność naszych rozgłośni. W zaistniałej sytuacji żądamy wstrzymania realizacji nowej ramówki i formatu muzycznego, aż do ustalenia konsensusu ze stroną kościelną, pełnoprawnym właścicielem naszych rozgłośni" - oświadczyła rada.

Stanowisko w tej sprawie zajął również arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. "W tej sytuacji wyrażam jednoznaczny sprzeciw wobec jakichkolwiek zmian programowych, do chwili uzgodnienia ich z podmiotami kościelnymi stanowiącymi sieć Radia Plus. Niepodjęcie rozmów traktować będę jako jednostronne zerwanie naszych dotychczasowych umów" - poinformował w piśmie, opublikowanym również przez wPolityce.pl.
- Nie komentujemy - ucina Katarzyna Szczepanik, PR manager Eurozetu, poproszona o odniesienie się do listów. Z Agnieszką Korotyńską, specjalistą ds. PR w Grupie Radiowej Time, nie udało nam się w weekend skontaktować.
Tymczasem w ramówce Radia Plus zachodzą zmiany. Z anteny zdjęto np. sobotnią audycje Anny Popek "Popek, kultura i gwiazdy". Z sieci, jak już pisaliśmy, zwolniono dziesięć osób, czyli niemal połowę 23-osobowego zespołu. W roli prowadzącego poranny program Roberta Klonowskiego zastąpił Norbert Bieńkowski, do niedawna prezenter Radia Wawa. Gospodarzowi pasma towarzyszy nadal Anna Zimoch. Udział Radia Plus w czasie słuchania wynosi 0,8 proc. (badanie Radio Track Millward Brown, fala grudzień ub.r. - luty br.).

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.