Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 14, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Polonia grożą dalsze cięcia programowe

Z ramówki polonijnej anteny Telewizji Polskiej prawdopodobnie znikną kolejne programy. Nadawca publiczny wciąż nie porozumiał się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w sprawie finansowania tej stacji.

Jak informowaliśmy, resort drastycznie ograniczył dotację dla TVP Polonia: z 11,3 mln zł w ub.r. do 2 mln zł w tym roku. Kierownictwo stacji opracowało więc oszczędnościową ramówkę na pierwsze półrocze br., likwidując dwie audycje własne: "Salon Polonii" i "Skarby nieodkryte". Kanał nadal emituje jednak swoją sztandarową audycję – wieczorny program informacyjny "Polonia 24".
Ale TVP Polonia grożą dalsze cięcia, ponieważ zarząd TVP – nie godząc się na redukcję dotacji z MSZ – nie podpisał jeszcze porozumienia z resortem, co oznacza, że jedynym źródłem finansowania stacji są obecnie środki telewizji publicznej. – Trwają prace nad dalszym ograniczeniem produkcji, co będzie dotyczyć głównie audycji premierowych – mówi Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowy TVP. Szczegóły nie są jeszcze znane.
W poniedziałek trudną sytuacją kanału po raz kolejny zajęła się rada programowa TVP Polonia. – Opowiadamy się za dalszym istnieniem tej stacji i przeciwko zubożaniu jej oferty programowej – mówi przewodnicząca rady Barbara Borys-Damięcka. – Chcielibyśmy ponadto przypomnieć, że zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji obowiązek finansowania TVP Polonia spoczywa też na Telewizji Polskiej – dodaje. Rada programowa ma też dla zarządu TVP wskazówki, jak szukać pieniędzy. – Można o nie zabiegać nie tylko w MSZ, ale i w innych resortach. Na przykład Ministerstwo Gospodarki mogłoby dofinansować program ekonomiczny – przytacza Barbara Borys-Damięcka.
W obronie TVP Polonia wystąpiły już Rada Polonii Świata i Polonia litewska. Rada programowa w sprawie alarmującej sytuacji finansowej stacji przygotowała pismo, które zamierza przekazać m.in. Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji i Ministerstwu Skarbu Państwa (właściciel TVP).

RUT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 15, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat: Formuła 1 jak dotychczas na głównej antenie

(Fot. Karol Piechocki)

Telewizja Polsat będzie transmitować wszystkie wyścigi Formuły 1 na głównej antenie tak jak dotychczas - poinformował wczoraj nadawca, dementując wcześniejsze doniesienia mediów.

Tegoroczny sezon rozpoczyna się w ten weekend od Grand Prix Australii. Zakończy się 24 listopada br. Grand Prix Brazylii.
Wszystkie wyścigi i sobotnie kwalifikacje będzie można zobaczyć w Polsacie i Polsat Sport Extra. Z kolei transmisje z piątkowych sesji treningowych przeprowadzi Polsat Sport Extra. (KOZ, PR)

(15.03.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.