Dział: RADIO

Dodano: Luty 27, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Miał mieć koncert charytatywny. Zmarł

Wiesław Szymański, źródło: Polskie Radio Białystok

Nie żyje Wiesław Szymański, dziennikarz Polskiego Radia Białystok

Wiesław Szymański pracował w Polskim Radiu Białystok od 33 lat. Przez 25 lat prowadził "Pocztę Literacką", audycję, w której oceniał wiersze nadesłane przez młodych poetów. Prowadził wiele programów poświęconych kulturze i życiu artystycznemu regionu m.in. niedzielne "Podróże po kulturze". Uwielbiał bluesa. Temu gatunkowi muzyki poświęcał wiele miejsca w poniedziałkowym programie "Strefa Dobrej Muzyki". Był też poetą, autorem słuchowisk, reportaży, scenarzystą i autorem tekstów piosenek.

- W zawodzie dziennikarza osiągnął wszystko. Dla wielu młodych poetów prowadzona przez niego "Poczta Literacka" miała duże znaczenie. Po latach dzwonili do Wieśka, by pochwalić się, że wydali swoje zbiory poezji. Wielu dziennikarzy po tylu latach pracy się wypala. Jemu to nie groziło. Zawsze miał energię i nowe pomysły. I zawsze był uśmiechnięty. Wierzył, że nawet z najgorszej sytuacji można znaleźć wyjście – mówi Władysław Prochowicz, prezes Radia Białystok.

Wiesław Szymański zmarł w nocy z wtorku na środę. Pokonał go wylew. Miał 56 lat.

Zaplanowany przez przyjaciół na 16 marca br. koncert charytatywny na leczenie Wiesława Szymańskiego nie odbędzie się. Osoby, które kupiły cegiełki na koncert, proszone są o zgłaszanie się po odbiór pieniędzy do siedziby Radia Białystok.

- Za jakiś czas będziemy chcieli jednak zorganizować koncert poświęcony pamięci Wieśka – zapowiada Prochowicz. (MW)

 

(27.02.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 27, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radia wysłały reporterów do Rzymu

źródło: Wikipedia/Flicka

Stacje radiowe wysłały swoich dziennikarzy do Włoch, by relacjonowali zakończenie pontyfikatu papieża Benedykta XVI w czwartek 28 lutego.

Najliczniejsza ekipa pojechała z Polskiego Radia – dziennikarze Michał Żakowski i Wojciech Cegielski oraz ks. Wojciech Mikulski kierujący naczelną redakcją programów katolickich. Relacje przygotowywać będzie również rzymski korespondent Polskiego Radia Marek Lehnert. Z Radia Zet w Rzymie jest Marcin Walter, a z RMF FM – Robert Kalinowski. Dziennikarza do Włoch nie wysłało natomiast informacyjne radio Tok FM.
Radiowa Jedynka będzie relacjonować w środę ostatnią audiencję generalną Benedykta XVI w specjalnej audycji między godz. 10 a 13.
RMF FM w czwartek szykuje dodatkowe wydania serwisów o 18.30 i 19.30. "Fakty" w paśmie popołudniowym będą wydłużone o dwie-trzy minuty. (KOZ)

(27.02.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.