Dział: PRASA

Dodano: Luty 26, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Niemczycki pożegnał się z pracownikami Agory

Piotr Niemczycki (Fot. Karol Piechocki)

Były prezes Agory SA Piotr Niemczycki pożegnał się z pracownikami firmy. Jego następca ma być wybrany po zaplanowanym na czerwiec walnym zgromadzeniu spółki.

Zorganizowane w poniedziałek 25 lutego w holu siedziby Agory otwarte dla pracowników spotkanie z Piotrem Niemczyckim oraz oddelegowaną przez radę nadzorczą do zarządu Agory Wandą Rapaczyńską wzbudziło duże zainteresowanie. - Ludzie siedzieli na schodach, stawili się niemal wszyscy - relacjonuje pracownik Agory. - Piotrek Niemczycki wyglądał na bardzo zmęczonego. Mówił, że będzie nadal w miarę możliwości wspierał Agorę, ale nie sprecyzował w jaki sposób - dodaje nasz rozmówca.
Piotr Niemczycki złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Agory 4 lutego br., gdy rada nadzorcza spółki poinformowała, że deleguje ze swojego składu Wandę Rapaczyńską do wykonywania czynności nadzorczych nad spółką. Rapaczyńska, która była prezesem zarządu spółki w latach 1998-2007, tym razem ma tylko znaleźć nowego prezesa. - Podczas wystąpienia nawiązała do kryzysu na rynku mediów i użyła alegorii, że wokół nas są skały, ale jest też droga wyjścia prowadząca przez tunel. Aby przejść przez kryzys, musimy się przez ten tunel przecisnąć - opowiada pracownik Agory.
Nasz rozmówca relacjonuje też, że Rapaczyńska zapowiedziała, iż zarząd Agory będzie konsultował się z zespołem. - Odczytuję to jako komplement, podkreślenie kompetencji zespołu, ale nie jako zapowiedź zmiany stylu kierowania firmą - stwierdza Wojciech Orliński, przewodniczący Związku Zawodowego "Solidarność" w Agorze i dziennikarz "Gazety Wyborczej".
Podczas spotkania nie padły żadne pytania, a wystąpienia Rapaczyńskiej i Niemczyckiego zostały nagrodzone brawami.
Piotr Niemczycki przestał być prezesem Agory SA, ale pozostaje jej akcjonariuszem (należy do niego 3 proc. akcji spółki). Jest też udziałowcem Agory-Holding, spółki która ma prawo do 33,1 proc. głosów na walnym zgromadzeniu i wyłączne prawo do zgłaszania kandydatów do zarządu.
Prezes zarządu Agory jest wybierany przez członków zarządu spółki, wcześniej rekomendowanych przez Agorę-Holding. Agora-Holding poinformowała, że przed czerwcowym walnym zgromadzeniem udzieli rekomendacji menedżerom z wnętrza korporacji: Bartoszowi Hojce, dyrektorowi grupy radiowej, i Robertowi Musiałowi, dyrektorowi pionu druku. (JF)

 

(26.02.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.