Dział: PRASA

Dodano: Luty 11, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Majewski został szefem działu śledczego "Wprost"

Dziennikarz śledczy Michał Majewski został szefem nowo utworzonego działu śledczego "Wprost" (AWR Wprost). Natomiast Karolina Korwin-Piotrowska będzie pisać w tygodniku o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych.

- Otwieramy łamy dla autorów specjalizujących się w tematyce śledczej, chcemy publikować więcej ostrych i kontrowersyjnych tekstów, opartych na rzetelnej dziennikarskiej analizie - mówi Michał Majewski, od wiosny ub.r. dziennikarz działu politycznego "Wprost", wcześniej pracujący dla "Rzeczpospolitej" i "Dziennika Gazety Prawnej". - Moje nowe obowiązki będą polegać na redagowaniu i szkoleniu młodych dziennikarzy, którzy chcą uprawiać ten typ dziennikarstwa. Nie oznacza to, że rezygnuję z pisania dla tygodnika - dodaje Michał Majewski.
Jak informowaliśmy, utworzenie osobnego działu śledczego zapowiedział Sylwester Latkowski, nowy redaktor naczelny "Wprost", który niespełna dwa tygodnie temu zastąpił na tym stanowisku Michała Koboskę. - Również Sylwester Latkowski będzie nadal pisał do tygodnika teksty śledcze. Zamierzam pozyskać też autorów zewnętrznych, którzy będę stale pisywać do mojego działu. O wydzieleniu osobnej grupy dziennikarzy zatrudnionych na etacie, w panujących dziś na rynku realiach wydawniczych, mowy być nie może - mówi Majewski.
Szef działu śledczego "Wprost" nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy będzie współpracował z Pawłem Reszką, dziennikarzem śledczym, który jak informowaliśmy w "Presserwisie", rozstaje się z tygodnikiem "Wprost". - Nie widzę żadnych przeszkód w publikowaniu tekstów Pawła Reszki we "Wprost", ale na razie żadnych konkretów nie ustaliliśmy - przyznaje Majewski.
Nowością we "Wprost" będzie również przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata kultury, mediów i celebrytów autorstwa Karoliny Korwin-Piotrowskiej, byłej redaktor naczelnej "Sukcesu", która od 2006 roku prowadzi na antenie telewizji TVN Style program "Magiel towarzyski". Karolina Korwin-Piotrowska będzie publikować swoje testy w dziale Kultura pod hasłem "Bomba tygodnia". (JF)

(11.02.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.