Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 08, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Powstaje kanał dla osób rekreacyjnie uprawiających sport

Za tydzień ma rozpocząć nadawanie nowy kanał tematyczny Family Sport HD. Szykuje go spółka RDF Broadcasting z Bielska-Białej, powiązana ze studiem rysunkowym RDF.

– To będzie kanał dla osób, które uprawiają sport rekreacyjnie – zapowiada Przemysław Petryszyn, prezes i właściciel RDF Broadcasting. W ramówce zaplanowano blisko 20 autorskich programów, są to m.in. ”Ekspedycja motocyklowa”, ”4 żywioły aerobox”, ”Pogromczynie maszyn” i ”Slajd Show”.
Family Sport będzie dostępny na razie w sieciach kablowych, do których sygnał dociera światłowodem. Dzięki temu nadawca uniknie kosztów emisji satelitarnej. – Finalizujemy umowy z około 40 kablówkami – informuje Przemysław Petryszyn. Family Sport znajdzie się m.in. w ofercie Jambox udostępnianej przez niektóre kablówki w Polsce. Dystrybucją stacji zajmuje się firma TV Pasja.
Z kanałem współpracuje 70 osób, w tym 20-30 ściśle. Family Sport ma nadawać na podstawie koncesji kablowej wydanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Przemysław Petryszyn nie ujawnia, ile zainwestowano w uruchomienie kanału. (KOZ)

(08.02.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.