Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 08, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelny "Przekroju" Marcin Prokop reklamuje sieć Play

Marcin Prokop, redaktor naczelny tygodnika "Przekrój" (Presspublica) i prezenter TVN, bierze udział w kampanii reklamowej sieci telefonów komórkowych Play. I nie widzi w tym nic niewłaściwego: - Nie dostrzegam kolizji między funkcją naczelnego a występowaniem w reklamach. Ani mnie, ani "Przekrojowi" nie odbiera to wiarygodności – mówi.

Prokop promuje nową usługę Play Formuła WWW (na razie jego wizerunek pojawia się na stronach operatora). Przyznaje, że nie informował Presspubliki o swoim udziale w reklamie. I wyjaśnia: - Wziąłem udział w kampanii Play nie jako naczelny "Przekroju", tylko jako Marcin Prokop, osoba publiczna, którą byłem na długo zanim związałem się z tygodnikiem. Wydawnictwo, zatrudniając mnie, doskonale zdawało sobie sprawę, że oprócz pełnienia funkcji naczelnego prowadzę imprezy dla firm i występuję w reklamach. Nigdy nie zobowiązywałem się do rezygnacji z tej działalności.
Także Zuzanna Ziomecka, druga redaktor naczelna „Przekroju”, nie widzi nic złego w udziale Prokopa w reklamie. - Jeśli dobrze pamiętam, to Piotr Najsztub, były naczelny „Przekroju”, też brał udział w reklamie. Takie są czasy. Marcin Prokop pracuje w telewizji, zajmuje się też przedsięwzięciami komercyjnymi. Nie sądzę, by jego współpraca z Play wykraczała poza jego umowę z wydawcą „Przekroju” – mówi Ziomecka.
Prokop podkreśla, że w reklamie Play nie podpiera się autorytetem pisma i w żaden inny sposób nie wykorzystuje go w kampanii. - Gdybym nagle napisał w "Przekroju" w tekście redakcyjnym, że sieć Play jest najlepsza ze wszystkich, wówczas zastrzeżenia uznałbym za uzasadnione – mówi naczelny tygodnika.
Innego zdania jest Wiesław Władyka, publicysta tygodnika "Polityka". – Marcin Prokop sprzedał swoją wiarygodność naczelnego tygodnika. Czyni go to niepoważną postacią. Teraz, jeśli "Przekrój" zechce napisać o sieci Play, będzie miał problem - mówi.
Jednak w rozmowach z dziennikarzami można usłyszeć, że wydawca „Przekroju” nie przez przypadek zatrudnił celebrytę na stanowisku naczelnego pisma i jego udział w reklamach nie musi mu przeszkadzać.
Z kolei medioznawca Maciej Mrozowski wskazuje, że dziennikarze występujący w reklamach coraz częściej traktowani są z wyrozumiałością. – Epoka "Czy wypada?" już minęła, teraz mamy epokę "Jest okazja", w której wszyscy walczą o przetrwanie – mówi Mrozowski. I dodaje: - Zakaz udziału w reklamach obowiązuje jeszcze tygodniki opinii. "Przekrój" jest pismem rozrywkowym i reklamy z Prokopem mu nie zaszkodzą.
Wypowiedzi członków zarządu Presspubliki nie udało nam się uzyskać.

MW

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 08, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rośnie wartość ekspozycji sponsorów piłkarskiej ligi w telewizji

Wartość ekspozycji sponsorów T-Mobile Ekstraklasy w stacjach telewizyjnych w rundzie jesiennej 2012/2013 wzrosła o 69 proc. w porównaniu z tym okresem w poprzedni sezonie – wynika z obliczeń Pentagon Research.

W przypadku kanałów Canal+ wartość mediowa sponsorów wzrosła rok do roku o 21,7 proc. – do 90,8 mln zł, w przypadku Telewizji Polsat o 196 proc. – do 53,8 mln zł, a Eurosport 2 o 37 proc. – do 27,5 mln zł. W TVP 1 (kanał pokazał w rundzie dwa mecze) wartość ekspozycji sponsorów wyniosła 18,7 mln zł. Do obliczenia wartości mediowej wykorzystano transmitowane mecze oraz studia sportowe przy nich.

http://chart.googleapis.com/chart?chxs=0,161818,11&chxt=x&chs=562x185&cht=p3&chco=224499&chd=t:90.164,54.098,27.869,18.033&chdlp=b&chp=0.1&chl=Canal%2B+90%2C8+mln+z%C5%82|Telewizja+Polsat+-+53%2C8+mln+z%C5%82|Eurosport+2+-+27%2C5+mln+z%C5%82+|Telewizja+Polska+-+18%2C7+mln+z%C5%82&chtt=Warto%C5%9B%C4%87+mediowa+sponsor%C3%B3w+T-Mobile+Ekstraklasy+w+rundzie+jesiennej+2012%2F2013+(dane%3A+Pentagon+Research)&chts=323232,11


W porównaniu obu rund jesiennych wzrosła również liczba prezentowanych marek – o 22 proc., do 450 brandów.
Wartość mediowa pokazuje szacunkowy koszt, jaki musieliby ponieść sponsorzy, chcąc uzyskać podobny wskaźnik GRP z wykorzystaniem konwencjonalnej reklamy. (KOZ)

(08.02.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.