Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 31, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjski dziennikarz uświadamia ignorantkom, czym był Holokaust (wideo)

Rosyjski dziennikarz zorganizował dla dwóch młodych dziewczyn, które nie wiedziały, co to był Holokaust, wycieczkę do Oświęcimia. Wkrótce ma się ukazać o tym film dokumentalny.

Dziennikarz gazety „Sowierszenno Sekretno” Mumin Szakirow, przy pomocy Polskiego Centrum Kultury w Moskwie, zorganizował dwóm młodym siostrom Jewgienii i Kseni Karatyginym wycieczkę do Oświęcimia, by się przekonały, czym był Holokaust. Wcześniej bliźniaczki wystąpiły w programie telewizyjnym i zapytane, co wiedzą o Holokauście, odpowiedziały, że z niczym się im to słowo nie kojarzy, a brzmi jak nazwa kleju do tapet.
Po emisji tego programu rozpoczęła się w Rosji dyskusja o marnym wykształceniu młodzieży. Dziennikarz Mumin Szakirow zabrał obie dziewczyny do Polski i zaprowadził do muzeum dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Siostry bliźniaczki podczas wizyty w Oświęcimiu były wyraźnie poruszone. Ich reakcje rejestrowali dziennikarz i operator kamery. Wkrótce ma być gotowy film dokumentalny Szakirowa na ten temat, którego roboczy tytuł to „Holokaust – klej do tapet?”

(31.01.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 01, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nadawca Telewizji Republika wciąż nie wystąpił o koncesję

Telewizja Niezależna SA, która ma być nadawcą Telewizji Republika, mimo zapowiedzi wciąż nie złożyła wniosku o koncesję. Spółka podtrzymuje jednak plany startu kanału w kwietniu.

"W tym tygodniu składamy wniosek o koncesję satelitarną w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji" – mówił prezes Telewizji Niezależnej Piotr Barełkowski 8 stycznia br. Do wczoraj jednak wniosek o koncesję na nadawanie satelitarne nie trafił do KRRiT. – Uzupełniamy jeden z załączników technicznych, bo jesteśmy w trakcie podpisywania umowy z dostawcą telekomunikacyjnym – informuje "Presserwis" Piotr Barełkowski.
Komplet dokumentów spółka ma złożyć w Krajowej Radzie na dniach. Czy start w kwietniu jest realny, skoro regulator nie otrzymał wniosku od nadawcy, a przyznanie koncesji z reguły trwa od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy? – Wszystko jest pod kontrolą. Mamy jeszcze trochę czasu. Możemy mieć opóźnienie, ale nie w skali miesiąca, tylko dni – mówi Barełkowski.
Obecnie prowadzony jest nabór na dziennikarzy Telewizji Republika. Zespół dziennikarski ma liczyć ponad 20 osób. Piotr Barełkowski podkreśla: - Wybraliśmy już ekipę techniczną. Za kilka dni ruszamy z próbami programu "na sucho".
Dostęp do Telewizji Republika ma być płatny - nie więcej niż 5 zł netto miesięcznie. Budżet telewizji w tym roku ma wynieść 4-5 mln zł. Pod koniec roku Telewizja Niezależna SA chce zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. (KOZ)

(01.02.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.