Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 31, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjski dziennikarz uświadamia ignorantkom, czym był Holokaust (wideo)

Rosyjski dziennikarz zorganizował dla dwóch młodych dziewczyn, które nie wiedziały, co to był Holokaust, wycieczkę do Oświęcimia. Wkrótce ma się ukazać o tym film dokumentalny.

Dziennikarz gazety „Sowierszenno Sekretno” Mumin Szakirow, przy pomocy Polskiego Centrum Kultury w Moskwie, zorganizował dwóm młodym siostrom Jewgienii i Kseni Karatyginym wycieczkę do Oświęcimia, by się przekonały, czym był Holokaust. Wcześniej bliźniaczki wystąpiły w programie telewizyjnym i zapytane, co wiedzą o Holokauście, odpowiedziały, że z niczym się im to słowo nie kojarzy, a brzmi jak nazwa kleju do tapet.
Po emisji tego programu rozpoczęła się w Rosji dyskusja o marnym wykształceniu młodzieży. Dziennikarz Mumin Szakirow zabrał obie dziewczyny do Polski i zaprowadził do muzeum dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Siostry bliźniaczki podczas wizyty w Oświęcimiu były wyraźnie poruszone. Ich reakcje rejestrowali dziennikarz i operator kamery. Wkrótce ma być gotowy film dokumentalny Szakirowa na ten temat, którego roboczy tytuł to „Holokaust – klej do tapet?”

(31.01.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.