Polskie Radio w 2012 roku było na plusie
Polskie Radio zakończyło 2012 rok przynajmniej kilkumilionowym zyskiem – dowiedział się nieoficjalnie "Presserwis".
Według naszych ustaleń zysk spółki za ub.r. przekroczył 5 mln zł. Wcześniej zakładano stratę ponad 26 mln zł. Polskie Radio wprowadziło jednak oszczędności, a wpływy z abonamentu okazały się większe niż zakładano. Do spółki z tego tytułu, jak podawała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, trafiło w ub.r. 148,8 mln zł.
W 2011 roku przychody Polskiego Radia wyniosły 227,1 mln zł (wpływy z reklam 50,7 mln zł, ze sponsoringu – 4,5 mln zł).
KOZ










