Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 18, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada nadzorcza TVP zatwierdziła pięciu dyrektorów oddziałów

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej zatwierdziła wczoraj nominacje dyrektorskie dla Artura Gurca w TVP Gorzów Wielkopolski, Jacka Grudnia w TVP Łódź, Tomasza Rakowskiego w TVP Lublin, Marka Szczepanika w TVP Opole i Ewy Wolniewicz-Dżeljilji w TVP Wrocław.

Artur Gurec oddziałem w Gorzowie kieruje od lipca 2010 roku. Wcześniej pracował w Poczcie Polskiej oraz Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
Jacek Grudzień p.o. dyrektorem TVP Łódź jest od połowy czerwca br. Wcześniej – od 1992 roku – pracował w Radiu Łódź.
Tomasz Rakowski z Telewizją Polską związany jest od 2006 roku jako dyrektor oddziału w Lublinie, z krótką przerwą w 2009 roku.
Marek Szczepanik od listopada br. jest p.o. dyrektorem TVP Opole. Był m.in. opolskim korespondentem ”Rzeczpospolitej” i PAP.
Ewa Wolniewicz-Dżeljilji współpracę z TVP Wrocław zaczęła w 1993 roku, ośrodkiem kieruje od końca listopada br. (KOZ, PR)

(18.12.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 18, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Średnio 2 mln osób oglądało "Julię" w TVN

(Fot. Piotr Król)

Telenowela "Julia" przyciągała do TVN średnio 2,03 mln widzów i w ciągu roku przyniosła stacji 69,6 mln zł ze sprzedaży reklam (cennikowo, nie uwzględniając rabatów).

TVN emitował "Julię" od 2 stycznia do 14 grudnia w dni powszednie o godz. 17.25. Stacja miała w tym czasie średnio 17,9 proc. udziału w rynku, zajmując trzecie miejsce w swoim paśmie. Największy udział w rynku miał w tym czasie TVP 1 (23,9 proc.), a drugi był Polsat (21 proc.). Gorzej od TVN wypadł TVP 2 z udziałem 9 proc. W grupie komercyjnej 16-49 mimo trochę mniejszego udziału – 17,3 proc. – TVN był drugi, za Polsatem (26,1 proc.), a przed Jedynką (15,9 proc.) i Dwójką (7,7 proc.).
"Julia" była czwartą telenowelą w tym paśmie. TVN emitował je od jesieni 2008 roku (kolejno: "Brzydulę", "Majkę" i "Prosto w serce"). Jak informowaliśmy, w styczniu 2013 roku stacja nie wprowadzi na antenę kolejnej takiej pozycji, zamierza bowiem przebudować całe pasmo access prime time (nie wróci też emitowany o 16.55 serial "Detektywi").
Dane: Nielsen Audience Measurement.

RUT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.