Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 28, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwolnienia w Agorze: Pacewicz i Ogórek stracili etaty w "Gazecie Wyborczej"

Piotr Pacewicz (Fot. Karol Piechocki/Press)

Wojciech Jachim przestanie kierować "Gazetą Wyborczą Szczecin", a Maciej Krzyślak wydaniem "GW" w Zielonej Górze. W ramach redukcji etaty stracą też w "GW" m.in. Piotr Pacewicz i Michał Ogórek – wynika z nieoficjalnych informacji "Presserwisu".

Agora rozpoczęła zwolnienia grupowe 250 spośród 2382 osób zatrudnionych na etatach. Wydawca rozstał się m.in. z Wojciechem Jachimem - redaktorem naczelnym "GW" w Szczecinie i z Maciejem Krzyślakiem - redaktorem naczelnym "GW" w Zielonej Górze. Jachim był szefem szczecińskiego dodatku od 2005 roku. Od najbliższego poniedziałku pokieruje nim Paula Skalnicka-Kirpsza, dotychczasowa zastępczyni. Krzyślak, od roku szef dodatku w Zielonej Górze (wcześniej przez dziewięć lat naczelny "GW" w Rzeszowie), pozostanie na stanowisku jeszcze przez miesiąc. Nie wiadomo na razie, kto go zastąpi. Natomiast od stycznia 2013 roku zmieni się też naczelna "Gazety Wyborczej Lublin": Małgorzatę Bielecką-Hołdę zastąpi Joanna Żarnoch-Chudzińska, obecnie zastępczyni redaktora naczelnego "GW" w Poznaniu. Bielecka-Hołda przejdzie na etat redaktora.
"GW" pozbywa się też etatów w centrali. Piotr Pacewicz, który po odejściu ze stanowiska wicenaczelnego był na etacie publicysty, otrzymał ofertę współpracy z "Gazetą". Podobnie felietonista Michał Ogórek i dziennikarka działu kultury Dorota Jarecka - którym też wypowiedziano etaty.
Ponadto wypowiedzenia dostali m.in. redaktor naczelny "Gazety Telewizyjnej" Wojciech Krzyżaniak oraz dziennikarze działu gospodarczego "GW" Przemysław Poznański i Rafał Zasuń. (MW)

 

(28.09.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.