Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 20, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan Ordyński traci program w TVP Info

"Rozmowa dnia", publicystyczny program Jana Ordyńskiego, spadnie jesienią z ramówki TVP Info. Zdaniem kierownictwa oznacza to awans dla dziennikarza.

Jan Ordyński, komentator tygodnika "Przegląd", prowadził "Rozmowę dnia" od 3 grudnia 2009 roku. Program, który będzie nadawany jeszcze do końca sierpnia, ukazuje się w dni powszednie o 16. We wrześniu na tę godzinę zostanie przeniesiona audycja "Raport z Polski". – Powiedziano mi, że telewizja tnie koszty. Do mojego programu i doboru gości nigdy nie było zastrzeżeń – mówi Jan Ordyński. Według danych Nielsen Audience Measurement "Rozmowę dnia" ogląda w tym roku średnio 240 tys. widzów, co daje TVP Info 3,5 proc. udziału w rynku (2 stycznia – 16 sierpnia br.).
– Jan Ordyński zostanie w TVP Info jako komentator anteny w sprawach politycznych, społecznych i prawnych – wyjaśnia Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka prasowa TVP. I tłumaczy, że to awans dla dziennikarza: – Wzrośnie jego ranga i częstotliwość pojawiania się na antenie – mówi. (RUT)

(20.08.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 20, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jedynka i Dwójka jesienią stawiają na seriale

"Siła wyższa" zadebiutuje jesienią w TVP 1 (fot. ATM Grupa)

W jesiennej ramówce Programu 1 Telewizji Polskiej głównymi nowościami będą seriale. Program 2 także wprowadza nowy serial – i stara się wzmocnić ramówkę, przetasowując znane już produkcje.

Jedynka zdecydowała się jesienią wyemitować nakręcony jeszcze w ub.r. serial komediowo-obyczajowy "Siła wyższa", opowiadający o zakonnikach i buddyjskich mnichach. Będzie on konkurował w niedzielne wieczory z programami rozrywkowymi Polsatu ("Tylko muzyka") i TVN ("Masterchef"). Drugą nowością TVP 1 będzie telenowela "Wszystko przed nami". W przedwieczornym paśmie po godz. 17 (access prime time), w którym stacja emitowała zazwyczaj dwie telenowele, teraz znajdą się trzy: oprócz nowej produkcji (zadebiutuje 24 września) także "Klan" i "Galeria".
W wieczornym paśmie po godz. 20 pojawią się kolejne edycje seriali "Komisarz Alex" (soboty) i "Ojciec Mateusz" (czwartki) oraz filmy (wtorki i środy – na zmianę z Ligą Mistrzów), a także Teatr TV (poniedziałki).
Z oszczędności Jedynka nie wznowi jesienią audycji: "Budzik", "Jedynkowe przedszkole" i "Moliki książkowe", więc jedynym porannym programem dla dzieci będą "Domisie" (poniedziałki). W pozostałe dni stacja będzie emitować kreskówki. Szykuje jednak nowy program "Misja w kosmosie", który w poniedziałki umieści w paśmie Wieczorynki.
Nowością TVP 2 będzie kryminalny serial "Paradoks" z Bogusławem Lindą, przewidziany na czwartkowe wieczory. Poza tym stacja przegrupuje dotychczasowe seriale: "Na dobre i na złe" przeniesie z piątku na środę, a piątkowe wieczory zajmie kolejna edycja "Rodzinka.pl". Pojawi się też dodatkowy, piątkowy odcinek "Barw szczęścia", dotychczas emitowanych od poniedziałku do czwartku.
Serialową ofertę Dwójki uzupełnią teleturnieje ("Familiada", "Jeden z dziesięciu" i "Postaw na milion") oraz trzecia edycja programu rozrywkowego "Bitwa na głosy", która w soboty o 20.10 zderzy się z "Mam talent" TVN. Natomiast w niedziele o godz. 17.20 będzie nadawany nowy program Wojciecha Manna pt. "Kocham to, co lubię". Ma to być satyryczno-kulturalny magazyn z elementami talk-show.
W trakcie głównego wydania "Wiadomości" w TVP 1 Dwójka będzie nadawała powtórkowe odcinki serialu komediowego "Ja to mam szczęście". (RUT)

(20.08.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.