Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 01, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polityka Spółdzielnia Pracy przekształci się w spółkę prawa handlowego

Spółdzielcy Polityki Spółdzielni Pracy staną się udziałowcami lub akcjonariuszami nowej spółki wydawniczej, która przejmie wydawanie "Polityki" i "Forum".

O decyzji walnego zgromadzenia Polityki Spółdzielni Pracy informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Prezes spółdzieli i jednocześnie redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński wyjaśnia, że wydawnictwo przekształci się się w spółkę komandytowo-akcyjną, ale najpierw część z jej obecnych spółdzielców (jest ich łącznie 30) założy Politykę spółkę z o.o., głównego właściciela nowej firmy. Ci ze spółdzielców, którzy nie będą chcieli partycypować w nowej strukturze w ten sposób, zostaną akcjonariuszami nowej firmy. Całe przekształcenie powinno zakończyć się przed końcem 2013 roku.
Spółdzielnia Pracy Polityka (wydawca "Polityki" i "Forum") w 2010 roku miała 62,3 mln zł przychodu i 9 mln zł zysku. Według nieoficjalnych informacji ub.r. nie był już tak udany.

(01.06.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 01, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Strajk dziennikarzy australijskiego koncernu Fairfax

Dziennikarze prasowi australijskiego koncernu medialnego Fairfax rozpoczęli wczoraj 36-godzinny strajk.

Dziennikarze protestują w ten sposób przeciw zwolnieniu 66 swoich kolegów i powierzeniu ich zadań firmie zewnętrznej z Nowej Zelandii. Redukcje i outsourcing są częścią zainicjowanego w lutym trzyletniego programu restrukturyzacyjnego koncernu, który zakłada oszczędności rzędu 170 mln dol.
Fairfax jest drugim co do wielkości wydawcą prasy w Australii. Do jego portfolio należą m.in. “The Age”, “The Sydney Morning Herald”, “The Australian Financial Review”. (LL) 

(01.06.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.