Dział: PRASA

Dodano: Maj 24, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Kontynenty" to nowy kwartalnik Agory pełen reportaży z podróży

Autorem ilustracji okładkowej pierwszego numeru pisma "Kontynenty" jest Piotr Leśniak

"Kontynenty" (Agora SA) ukażą się w najbliższy piątek - 25 maja br. Na kwartalnik składają się reportaże, relacje, zdjęcia i eseje o podróżach po świecie.

Wydawca informuje, że w pierwszym numerze znajdą się m.in. "Zapiski mołdawskie” Andrzeja Stasiuka, osobiste wyznania Jacka Hugo-Badera o jego reporterskiej drodze, opowieść Wojciecha Jagielskiego o skandalach młodego Mandeli, porównanie teraźniejszości Japonii z przyszłością Europy pióra Pauliny Wilk, fotografie i esej Marcina Kydryńskiego o Wietnamie, rozmowa z pisarzem i podróżnikiem Colinem Thubronem, reportaż Adama Wajraka o topiącej się Arktyce. Atrakcją numeru są fotograficzne portrety autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego.
"Oddajemy łamy »Kontynentów« znanym pisarzom, nagradzanym reporterom, fotografom i eseistom - podróżnikom i wędrowcom. To pismo ma dawać przyjemność czytania i pobudzać wyobraźnię" - informuje w komunikacie prasowym Dariusz Fedor, redaktor naczelny tytułu.
Makietę "Kontynentów” opracował zespół czasopism Agory. Autorem szaty graficznej jest Andrzej Przygodzki, a ilustracji okładkowej - Piotr Leśniak.
„Kontynenty” będą ukazywały się w cyklu kwartalnym. Objętość pisma to 160 stron, cena 13,95 zł.
Pimo będzie promowane w mediach Agory. Reklamy pojawią się też w tygodniku "Newswek Polska" i polskiej edycji "Forbesa". (GK, PR)

(24.05.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.