Dział: PRASA

Dodano: Maj 24, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Kontynenty" to nowy kwartalnik Agory pełen reportaży z podróży

Autorem ilustracji okładkowej pierwszego numeru pisma "Kontynenty" jest Piotr Leśniak

"Kontynenty" (Agora SA) ukażą się w najbliższy piątek - 25 maja br. Na kwartalnik składają się reportaże, relacje, zdjęcia i eseje o podróżach po świecie.

Wydawca informuje, że w pierwszym numerze znajdą się m.in. "Zapiski mołdawskie” Andrzeja Stasiuka, osobiste wyznania Jacka Hugo-Badera o jego reporterskiej drodze, opowieść Wojciecha Jagielskiego o skandalach młodego Mandeli, porównanie teraźniejszości Japonii z przyszłością Europy pióra Pauliny Wilk, fotografie i esej Marcina Kydryńskiego o Wietnamie, rozmowa z pisarzem i podróżnikiem Colinem Thubronem, reportaż Adama Wajraka o topiącej się Arktyce. Atrakcją numeru są fotograficzne portrety autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego.
"Oddajemy łamy »Kontynentów« znanym pisarzom, nagradzanym reporterom, fotografom i eseistom - podróżnikom i wędrowcom. To pismo ma dawać przyjemność czytania i pobudzać wyobraźnię" - informuje w komunikacie prasowym Dariusz Fedor, redaktor naczelny tytułu.
Makietę "Kontynentów” opracował zespół czasopism Agory. Autorem szaty graficznej jest Andrzej Przygodzki, a ilustracji okładkowej - Piotr Leśniak.
„Kontynenty” będą ukazywały się w cyklu kwartalnym. Objętość pisma to 160 stron, cena 13,95 zł.
Pimo będzie promowane w mediach Agory. Reklamy pojawią się też w tygodniku "Newswek Polska" i polskiej edycji "Forbesa". (GK, PR)

(24.05.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Maj 24, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Getty Images na sprzedaż

Największa na świecie agencja fotograficzna Getty Images może wkrótce zmienić właściciela – podał dziennik ”The Financial Times”.

Według gazety obecny właściciel Getty Images, fundusz inwestycyjny Hellman & Friedman, zamierza sprzedać agencję. Do obsługi transakcji zatrudniono banki inwestycyjne Goldman Sachs i JPMorgan Chase. Wartość firmy szacowana jest na około 4 mld dolarów. Wśród jej potencjalnych nabywców wymieniany jest przede wszystkim fundusz Kohlberg Kravis Roberts (KKR), do którego należy już 50 proc. udziałów w międzynarodowej agencji fotograficznej Fotolia. ”The Financial Times” podaje, że właściciele Getty Images jako alternatywę sprzedaży rozważają wprowadzenie agencji na giełdę.
Fundusz inwestycyjny Hellman & Friedman przejął Getty Images w 2008 roku za 2,4 mld dolarów. (LL)    

(24.05.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.