Dział: RADIO

Dodano: Maj 18, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Krzysztof Michalski - wieloletni dziennikarz Radia Łódź

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w piątek wieloletni dziennikarz Radia Łódź Krzysztof Michalski. Miał 46 lat - poinformowała PAP dziennikarka łódzkiej rozgłośni Agata Zielińska.

Krzysztof Michalski do niedawna był dziennikarzem i kutnowskim korespondentem Radia Łódź, wcześniej także "Gazety Wyborczej". W latach 2006-2010 był członkiem zarządu Polskiego Radia Łódź.
Był pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu Radiowego i Form Dokumentalnych w Kutnie. W ubiegłym roku otrzymał od prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, minister kultury i dziedzictwa narodowego uhonorował go odznaką zasłużonego działacza kultury, a marszałek województwa kujawsko-pomorskiego medalem w uznaniu zasług w walce o niepodległość RP i prawa człowieka.
Jesienią 2010 roku wykryto u niego glejaka wielopostaciowego, to jeden z najgroźniejszych nowotworów mózgu. Na leczenie dziennikarza jego przyjaciele zorganizowali kilka koncertów charytatywnych. W piątek przegrał walkę z chorobą. Zmarł w szpitalu w Kutnie. Pozostawił żonę i dwie córki. (PAP)

(18.05.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Maj 21, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radia studenckie bez obowiązkowej piosenki studenckiej

Rozgłośnie akademickie poprosiły Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o zgodę na zwolnienie z obowiązku nadawania piosenek studenckich. Rada stopniowo wykreśla więc odpowiedni zapis z koncesji tych stacji.

Dotychczas rozgłośnie akademickie musiały przeznaczać 5 proc. programu na piosenkę studencką, czyli 45 minut dziennie. – To był odwieczny problem – przyznaje Marcin Grzegorski, redaktor naczelny Radia Indeks (Uniwersytetu Zielonogórskiego). – Kultura studencka wymieszała się z muzyką popularną, komercyjną. Kluby studenckie praktycznie dziś nie istnieją. Zresztą co jest dzisiaj piosenką studencką? – mówi Grzegorski. – Ciężko było ściągać piosenki z festiwali studenckich. Bloki poetyckie, na które się decydowaliśmy, przyciągały raczej starsze osoby – opowiada Julitta Krzywa, redaktor naczelna Radia Akadera (Politechniki Białostockiej).
Choć np. Radio Żak nie ma problemu z piosenką studencką. – Od 37 lat współorganizujemy Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej. Mamy spore archiwum – informuje Ryszard Gawroński, redaktor naczelny łódzkiej stacji.
To jednak wyjątek. Rozgłośnie akademickie poprosiły więc Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o wykreślenie z koncesji zapisów obligujących do nadawania studenckich piosenek. Po tym apelu KRRiT wykreśliła już takie zapisy z koncesji Radia Akadera, Radia Centrum (Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej), Radia Indeks, Radia Afera (Politechniki Poznańskiej). (KOZ)

(21.05.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.