Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 26, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ewa Wanat odchodzi z Tok FM

Ewa Wanat (fot. Tok FM)

Ewa Wanat przestaje kierować radiem Tok FM. Redakcja rozgłośni zostanie połączona z newsroomem Grupy Radiowej Agory.

Wanat była redaktor naczelną radia Tok FM od stycznia 2003 roku. Kontynuowała przekształcenie stacji należącej do Agory SA i Spółdzielni Pracy „Polityka” w rozgłośnię typu news & talk. Jak poinformowano w komunikacie prasowym Agory podjęła decyzję o rozstaniu z Tok FM "gdyż najlepiej czuje się w tworzeniu nowych rzeczy, a radio Tok FM, choć cały czas się rozwija, jest już stacją dojrzałą".
Wanat wraz z zespołem Tok FM była trzykrotnie nominowana do Nagrody Dariusza Fikusa w kategorii Twórca mediów i trzykrotnie do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.
Po połączeniu redakcji informacyjnej radia z newsroomem Grupy Radiowej Agory nowa struktura podlega Kamili Ceran, która obejmuje jednocześnie stanowisko redaktor naczelnej Tok FM. (CP)

 

(26.04.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 26, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamila Ceran kieruje Tok FM i wspólnym newsroomem stacji radiowych Agory

Kamila Ceran, która przez wiele lat zarządzała newsroomem Radia Zet i innych stacji Eurozetu, będzie kierowała zespołem informacyjnym Grupy Radiowej Agory.

Newsroom Radia Tok FM (należy do Agory SA i Spółdzielni Pracy "Polityka") został połączony z zespołami obsługującymi informacyjnie stacje Agory: Radio Złote Przeboje i Roxy (m.in. kilkudziesięciu reporterów w całej Polsce). Nowa struktura podlega teraz Kamili Ceran, która po odejściu Ewy Wanat, została redaktor naczelną Tok FM.
Kamila Ceran była przez wiele lat związana z grupą radiową Eurozet, gdzie jako dyrektor działu informacji zarządzała newsroomem pracującym na rzecz Radia Zet i innych stacji grupy, nadzorowała pracę blisko 30 oddziałów lokalnych i około 120 dziennikarzy. W Radiu Zet była również wydawcą, producentką, dziennikarką oraz korespondentką zagraniczną w Wielkiej Brytanii i Francji.
Radio Tok FM planuje zwiększenie zasięgu technicznego. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała rozgłośnie siedem nowych częstotliwości: - w Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Płocku, Radomiu, Kielcach i Elblągu.
"Wierzymy, że nowa struktura organizacyjna umożliwi bardziej efektywne zarządzanie zespołem informacyjnym Grupy Radiowej Agory oraz zapewni wysoki poziom informacji w naszych stacjach muzycznych przy jednoczesnym organizacyjnym dostosowaniu newsroomu do obsługi informacyjnej Radia Tok FM w planowanych nowych lokalizacjach" – tłumaczy zmiany Bartosz Hojka, dyrektor segmentu radiowego w Agorze. (GK, PR)

(26.04.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.