Mike Tyson wystąpi w reklamie napoju Black
(Fot. facebook.com/BlackEnergyDrink/)
Mike Tyson, słynny amerykański pięściarz, były mistrz świata wagi ciężkiej, najmłodszy zdobywca tego tytułu w historii boksu, zostanie twarzą marki Black z portfolio FoodCare.
- Szukaliśmy takiej gwiazdy, która ma wymiar międzynarodowy - mówi Wiesław Włodarski, prezes FoodCare. - Tyson zdecydowanie jest taką postacią, rozpoznawalną na całym świecie.
Umowę z Tysonem zawarto na dwa lata z możliwością przedłużenia. Niewykluczone, że w ramach współpracy słynny tatuaż pięściarza trafi na opakowania Blacka.
Pięściarz w przyszłym tygodniu przyjedzie do Polski, by wziąć udział w zdjęciach do reklam, które przygotuje agencja Grey Worldwide Warszawa (agencja zdobyła ten budżet w przetargu). Kampania w Polsce ruszy na przełomie maja i czerwca i, jak zapowiada prezes Włodarski, będzie bardzo intensywna.
Tyson będzie bohaterem reklam napoju energetyzującego Black na każdym z kilkunastu europejskich rynków, na których produkt jest sprzedawany (m.in. w Wielkiej Brytanii, Czechach, Rumunii, na Węgrzech). Kampanie będą przygotowywane lokalnie, przez agencje, które zostaną wyłonione w przetargach.
Przypomnijmy, że do ub.r. FoodCare produkował i dystrybuował napój energetyzujący Tiger, któremu patronuje bokser Dariusz "Tygrys" Michalczewski. Obecnie marka ta jest w portfolio Grupy Maspex Wadowice.
AMS










