Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 02, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Jagielski po 21 latach odchodzi z "Gazety Wyborczej"

Wojciech Jagielski otrzymał Grand Press 15-lecia (fot. Piotr Król)

Wojciech Jagielski, publicysta działu zagranicznego „Gazety
Wyborczej” (Agora SA), rozstał się z tą redakcją po 21 latach pracy.

Wypowiedzenie złożył w ubiegłym miesiącu, a pracę w redakcji formalnie zakończył 31 marca. – Mogę potwierdzić, że odszedłem z „Gazety”. Uznałem, że ten rodzaj dziennikarstwa, którym się zajmuję, będzie lepiej uprawiać w innym miejscu – mówi Wojciech Jagielski. Na razie nie chce zdradzać, w której redakcji będzie wkrótce pracował, ale pozostanie w prasie.
Jagielski to dziennikarz specjalizujący się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu. Jest m.in. autorem książek „Nocni wędrowcy” i „Modlitwa o deszcz”. Zdobył Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera, Nagrodę im. Dariusza Fikusa i Studencką Nagrodę Dziennikarską MediaTory. Wielokrotnie w pierwszej piątce nominowanych do nagrody Dziennikarza Roku, w ub.r. został uhonorowany nagrodą specjalną Grand Press 15-lecia. (SK)

 

(02.04.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.