Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 19, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Manifestacje w obronie TV Trwam w Gdańsku, Lublinie i Białymstoku

Ulicami Gdańska, Lublina i Białegostoku przeszły wczoraj protesty przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym.

W każdym z miast w manifestacji wzięło udział kilka tysięcy protestujących, najwięcej w Gdańsku - 15 tys. według organizatorów, a 7 tys. według szacunków policji. We wszystkich uczestniczyli politycy Prawa i Sprawiedliwości, zgodnie krytykujący decyzję KRRiT. Protesty związane są z ubiegłoroczną decyzją KRRiT, która nie przyznała telewizji Trwam koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. Miało to związek z niepewną sytuacją finansową fundacji Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam. Fundacja złożyła skargę do sądu administracyjnego. (AT, PAP)

(19.03.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.