Dział: INTERNET

Dodano: Luty 22, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Tomasza Lisa ujawnia nazwiska swoich blogerów

Tomasz Lis, Tomasz Machała i Jakub Zieliński podczas konferencji prasowej związanej z debiutem Natemat.pl (fot. Wojciech Artyniew)

Kuba Wojewódzki, Agnieszka Holland i Marcin Gortat będą prowadzić blogi w startującym dziś portalu Tomasza Lisa Natemat.pl. Serwis chwali się, że pozyskał 120 blogerów i żadnemu z nich nie płaci.

Tomasz Lis mówił na konferencji prasowej, że jego serwis to efekt ciężkiej pracy czterdziestu osób. Podkreśla, że nie skupi się wyłącznie na tematach politycznych. Ale wśród blogerów jest dużo polityków: Aleksander Kwaśniewski, Waldemar Pawlak, Leszek Miller, Marek Siwiec, Beata Kempa, Janusz Palikot (przeniósł swój blog z Onetu).
O tematach lifestylowych ma pisać Kuba Wojewódzki, a o sporcie - koszykarz Marcin Gortat, Mariusz Czerkawski, Tomasz Sikora, Justyna Kowalczyk. Pojawią się też wpisy Agnieszki Holland, Borysa Szyca, Ryszarda Petru, Ireny Eris, Andrzeja Blikle. 
- Mam nadzieję, że ta lista autorów się rozszerzy. Liczymy, że kolejne osoby będą się do nas zgłaszały same i nie chcemy, aby to były tylko osoby znane - mówił na konferencji Lis.
- Mamy mnóstwo blogerów, którzy u nas dopiero zaczynają. Mam nadzieję, że będziemy mieli setki, a nawet tysiące blogerów - dodał Tomasz Machała.
Lis i Machała mówią, że nie będą płacić blogerom. - Liczymy, że będą do nas przychodzić, bo będzie u nas fajnie, a po drugie, bo będzie im się to opłacało, ale nie w znaczeniu gotówkowym - mówił Lis. Porównał to do cotygodniowego swojego udziału w radiu Tok FM, za co nie otrzymuje wynagrodzenia. - Nie dostałem za to nawet złotówki, ale przecież to mi się opłaca - argumentował Lis.
- Ja prowadząc swój blog Kampanianazywo.pl przez dwa i pół roku zarobiłem na nim z reklam 220 zł. Ale przecież dziennikarsko zyskałem dużo więcej - dodał Machała. Tu zamieszczamy fotorelację z konferencji. (SK, GK)

SK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.