Dział: IMPREZY

Dodano: Luty 05, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tylko taniec. Got to dance" - nowy show Polsatu

W nowym programie Polsatu uczestnicy będą występować solo, w duecie, albo w zespole.

Sami decydują co zatańczą - wybierają rodzaj tańca i muzykę. Castingi przeprowadzono w ośmiu miastach Polski. Główną nagrodą w programie jest 100 tys. zł oraz występ na Sopot TOPtrendy Festiwal 2012.
W jury show "Tylko taniec. Got to dance" zasiądą: Krystyna Mazurówna, Joanna Liszowska, Michał Malitowski oraz Alan Andersz.
Talent show powstaje na licencji programu "Got to Dance" (kanał Sky One). Dystrybutorem formatu Shine International, która jest też właścicielem "Must be the music". Producentem programu jest Jan Kępiński.

(05.02.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: IMPREZY

Dodano: Luty 07, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagroda ZAiKS dla Tomasza Gudzowatego

Tomasz Gudzowaty otrzymał wczoraj Nagrodę ZAiKS 2011 w dziedzinie sztuk wizualnych. Wyróżniono go jako fotografa młodego pokolenia, który może się pochwalić największą liczbą międzynarodowych nagród za swoje zdjęcia.

41-letni Gudzowaty jest wielokrotnym laureatem największych konkursów fotograficznych na świecie - World Press Photo, Pictures of the Year, NPPA Best of Photojournalism, a także polskich, w tym Grand Press Photo. Nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuk wizualnych Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ustanowiło w 2010 roku – wtedy dostała ją Magdalena Abakanowicz. W ub.r. postanowiono nagrodzić fotografa, a Związek Polskich Artystów Fotografików rekomendował właśnie Gudzowatego. – Jest najbardziej nagradzanym polskim fotografem docenianym przez obiektywne jury międzynarodowych konkursów, a u nas chyba trochę pomijanym i rzadko nagradzanym – uzasadnia decyzję ZAiKS przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Janusz Fogler.
- Ta nagroda została mi dana o wiele za wcześnie, więc muszę teraz na nią zapracować – żartował wczoraj Tomasz Gudzowaty, odbierając wyróżnienie. Inne Nagrody ZAiKS 2011 zostały wręczone pod koniec ub.r., lecz z tą dla Gudzowatego czekano, aż będzie mógł przyjechać do Polski (mieszka teraz na Węgrzech) i uda się przy okazji zorganizować tu jego wystawę. Wczorajsza uroczystość była więc połączona z wernisażem wystawy "Beyond the Body" w Starej Galerii ZPAF w Warszawie. Zdjęcia na wystawę wybrał sam Gudzowaty, komponując z nich przegląd swojej twórczości z ostatnich lat. Są to fotografie wykonane w latach 2008-2010, do tej pory nieprezentowane w Polsce. (RG)

(07.02.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.