Dział: PRASA

Dodano: Luty 02, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Kurasz redaktorem naczelnym "Parkietu Gazety Giełdy"

Jakub Kurasz w internetowej telewizji Tv.rp.pl prowadzi rozmowy o gospodarce

Jakub Kurasz został redaktorem naczelnym "Parkietu Gazety Giełdy" (Presspublica). Zastąpił Krzysztofa Jedlaka, który po sześciu latach pracy na tym stanowisku rozstał się z redakcją.

Kurasz łączy stanowisko naczelnego "Parkietu" z funkcją szefa działu ekonomicznego "Rzeczpospolitej". W Presspublice od prawie trzech lat działa wspólny newsroom ekonomiczny, którego dziennikarze piszą zarówno do "Parkietu", jak i na ekonomiczne strony "Rz". Teraz za wszystkie te treści będzie odpowiadał Jakub Kurasz. On sam nie komentuje tej decyzji wydawcy.
Krzysztof Jedlak pracował w "Parkiecie" 17 lat. W poniedziałek pożegnał się z zespołem. – "Parkiet" był w ubiegłym roku wysoce rentownym tytułem tworzonym przez świetny zespół. Będę za tę gazetę trzymał kciuki – mówi tylko.
W listopadzie ub.r. średnie rozpowszechnianie płatne razem "Parkietu" wyniosło 7653 egz. i było o 7,9 proc. niższe niż rok wcześniej. 
W redakcji "Parkietu" pojawi się też nowy wicenaczelny - zostanie nim Andrzej Stec, który ostatnio pracował jako wiceszef działu Inwestor w "Pulsie Biznesu".
Dwaj dotychczasowi wicenaczelni: Zdzisław Grzędziński i Dariusz Wieczorek, którzy na początku roku nie przyjęli proponowanych przez wydawcę obniżek pensji, zostaną jednak w redakcji gazety. – Po negocjacjach doszliśmy do porozumienia – przyznaje Dariusz Wieczorek. (SK)

(02.02.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.