Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zakończy 2012 rok ze stratą 60 mln zł

Telewizja Polska SA przewiduje zakończenie bieżącego roku ze stratą w wysokości 60 mln zł.

Wczoraj wieczorem rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała przedstawiony przez zarząd tegoroczny plan ekonomiczno-finansowy, który zakłada taki właśnie wynik.
Jak przekazało centrum informacji TVP, rada nadzorcza uznała, że strata jest uzasadniona jednorazowymi wydatkami związanymi z wprowadzaniem naziemnej telewizji cyfrowej oraz kosztami obsługi Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 i Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
Do wczoraj, od początku roku, zarząd TVP działał w oparciu o prowizorium budżetowe, bo rada nadzorcza nie zaopiniowała planu przed świętami Bożego Narodzenia.
Po pierwszym półroczu ub.r. przychody TVP wyniosły 786 mln zł, a okres ten zakończył się stratą 42 mln zł. Podczas spotkania z dziennikarzami w grudniu ub.r. prezes Juliusz Braun nie podał wstępnego wyniku finansowego spółki za cały 2011 rok. Ujawnił tylko, że po 11 miesiącach ub.r. Telewizja Polska wypracowała ok. 15 mln zł zysku.
W 2010 roku TVP miała 7,7 mln zł zysku netto (dzięki korekcie podatku, bo strata brutto wyniosła 7,3 mln zł), w 2009 roku poniosła 205,6 mln zł straty, w 2008 roku zanotowała stratę 46 mln zł. Z kolei w 2007 roku TVP miała 94 mln zł zysku, a w 2006 roku wyniósł on 142 mln zł.

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.