Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 10, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Komputer Świat" miesięcznikiem

Ringier Axel Springer Polska przekształcił dwutygodnik „Komputer Świat” w miesięcznik. Zrezygnował też z regularnego wydawania kwartalnika „Komputer Świat Ekspert”. W związku z tymi zmianami z wydawnictwem rozstało się czterech pracowników.

– Prasa komputerowa nie pełni już funkcji newsowej, przejął ją Internet. Dlatego wybraliśmy formułę miesięcznika, która pozwala proponować czytelnikom więcej tekstów poradniczych, artykułów specjalistycznych i pogłębionych – mówi Anna Gancarz-Luboń, rzeczniczka prasowa Ringier Axel Springer Polska. Do miesięcznika „Komputer Świat” trafią też dodatkowe treści z likwidowanego magazynu „Komputer Świat Ekspert”. – Na rynku pozostaną książki sygnowane logo „Komputer Świat Ekspert” – zaznacza Anna Gancarz-Luboń.
Pierwszy numer „Komputer Świata” jako miesięcznika ukazał się wczoraj. Pismo w związku z pojawieniem się nowych rubryk (m.in. działy Ekspert i Raport Numeru) zwiększyło objętość do 108 stron, czyli niemal dwukrotnie. Jego cena wzrosła z 6,50 zł do 8,90 zł.
Rozpowszechnianie płatne razem „Komputer Świata” w październiku ub.r. wyniosło 39 884 egz.; w tym samym miesiącu 2010 roku było wyższe i wynosiło 63 900 egz. (dane ZKDP).

SK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.