Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 23, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Grzegorz Hołdanowicz - naczelny miesięcznika "Raport"

W wieku 43 lat zmarł Grzegorz Hołdanowicz, dziennikarz i redaktor naczelny miesięcznika "Raport - wojsko, technika, obronność”. Dla mediów jeden z najważniejszych polskich analityków w tej dziedzinie.

Hołdanowicz zmarł w piątek, w godzinach porannych. Był znany z licznych komentarzy dotyczących stanu polskiej armii, o które często prosili go dziennikarze najważniejszych ogólnopolskich tytułów i programów informacyjnych. Jako naczelny miesięcznika "Raport”, który współtworzył w latach 90., pisał też na jego łamach. Publikował w magazynie "Skrzydlata Polska” oraz w prestiżowym, brytyjskim magazynie "Jane’s Defence Weekly”. Był ważną postacią w Agencji Lotniczej Altair, wydawnictwie specjalizującym się w publikacjach dotyczących wojska.
 – Jego wiedza i umiejętności analityczne były dla nas nieocenione. Będzie nam brakowało jego serca i wiedzy – mówi Tomasz Hypki prezes Altair. Hołdanowicz pomimo choroby pracował do końca. - Ostatni raz spotkałam go, we wrześniu na kieleckich targach zbrojeniowych, na które przyjeżdżał co roku. Spytałam go: czemu nie leczysz się w szpitalu? Odpowiedział: przyjechałem, bo to chyba już mój ostatni raz – wspomina Edyta Żemła, która jako dziennikarka "Rzeczpospolitej” często korzystała z opinii Hołdanowicza przygotowując swoje teksty.
Hołdanowicz studiował na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Był też instruktorem i wychowawcą młodzieży w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Zostawił żonę i dwie córki.

KK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.