Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 20, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bartosz Węglarczyk ma odmienić "Sukces"

(Fot. Michał Kołyga)

Bartosz Węglarczyk będzie redaktorem naczelnym miesięcznika "Sukces” (Presspublica). Zdecydował się odejść z Agory SA, gdzie był ostatnio wydawcą serwisu Wyborcza.pl i dziennikarzem "Gazety Wyborczej”.

Węglarczyk o swoich planach poinformował już współpracowników w Agorze, a wczoraj spotkał się z zespołem "Sukcesu”. Na razie nie chce mówić o szczegółach dotyczących pracy w miesięczniku, ale przyznaje, że tytuł pod jego kierownictwem zmieni formułę. – To wciąż będzie magazyn lifestylowy, ale nie będzie kierowany jedynie do kobiet. Grupa jego odbiorców będzie szersza, a w piśmie znajdą się także treści biznesowe – zaznacza Węglarczyk. Nie chce mówić o powodach odejścia z Agory do czasu zakończenia formalności związanych ze zmianą pracy. 
Węglarczyk pracę w "GW” rozpoczął w 1989 roku. Był m.in. korespondentem "Gazety” w Moskwie, Brukseli i Waszyngtonie, a także wieloletnim szefa działu zagranicznego "GW”. Stracił to stanowisko w grudniu ub.r. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że powodem było poprowadzenie przez niego finału programu ”Top Model. Zostań modelką” w TVN, czego nie uzgodnił z kierownictwem gazety. Od tego czasu był wydawcą serwisu internetowego Wyborcza.pl.
Kierownictwo Presspubliki chce, aby "Sukces” ukazywał się zarówno w oddzielnej sprzedaży, jak i w specjalnej ofercie dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej". Średnie rozpowszechnianie płatne razem tego miesięcznika po pierwszych trzech kwartałach br. wyniosło 21,5 tys. egz.

ZKDP

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Turcji zatrzymano 25 dziennikarzy

25 dziennikarzy zatrzymała wczoraj turecka policja w związku z rzekomymi powiązaniami z Partią Pracujących Kurdystanu (PKK).

Według organizacji Reporterzy bez Granic, większość z zatrzymanych dziennikarzy jest związana z prokurdyjskimi mediami, m.in. agencjami informacyjnymi DIHA i ETHA, dziennikami ”Özgür Gündem”, ”Birgün” i ”Vatan” oraz magazynem ”Demokratik Modernite”. Wśród aresztowanych jest także Mustafa Ozer z francuskiej agencji AFP. Serwis internetowy stacji CNN Türk podał, że policja przeszukała biura kilku innych agencji informacyjnych.
Zatrzymania to część toczącego się od dwóch lat śledztwa, w ramach którego do aresztów trafiły już setki kurdyjskich działaczy. PKK jest uważana przez Turcję, Stany Zjednoczone i Unię Europejską za organizację terrorystyczną.

LL

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.