Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 19, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Canal+ kluczowym akcjonariuszem TVN

Grupa Canal+, Grupa ITI i Grupa TVN ogłosiły nawiązanie strategicznego partnerstwa, w ramach którego połączą swoje polskie spółki działające na rynku płatnej telewizji. Grupa Canal+ zostanie kluczowym akcjonariuszem TVN.

Dzięki połączeniu Cyfry+ i należącej do TVN platformy n do końca roku 2011 powstanie platforma cyfrowa (DTH), która ma mieć 2,5 mln abonentów. Do Canal+ należeć będzie 51 proc. kapitału zakładowego nowo utworzonej spółki płatnej telewizji, zaś Grupa TVN i UPC będą posiadać w niej odpowiednio: 32 proc. i 17 proc.
Nowa platformą cyfrową zarządzać będą wspólnie prezes Markus Tellenbach i wiceprezes Beata Mońka.
Nowo utworzona spółka płatnej telewizji będzie współpracować z TVN w zakresie rozwoju kontentu i produkcji. Canal+ staje się kluczowym akcjonariuszem grupy medialnej TVN, razem z ITI.
W wydanym komunikacie prasowym poinformowano o planach, które zakładają, że do końca 2015 roku nowo utworzona spółka płatnej telewizji zwiększy liczbę klientów do ponad 3 mln, z EBITDA przekraczającą 550 mln zł.
Grupa Canał+ wniesie swoje udziały w Cyfrze+ i zapłaci około 230 mln euro gotówką za 40 proc. udziałów w N-Vision, spółce-matce Polish Television Holding, do której z kolei należy 51 proc. akcji TVN. Grupa ITI będzie nadal posiadać 60-procentowy pakiet kontrolny w N-Vision.

(19.12.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.