Dział: RADIO

Dodano: Listopad 30, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Czwórka rozwiązuje umowy na nadawanie Radia z Wizją

(Fot. www.polskieradio.pl)

W najbliższych dniach do kablówek i platform cyfrowych mających w ofercie Radio z Wizją mają trafić wypowiedzenia umów - dowiedział się "Presserwis".

Polskie Radio rozpoczęło zrywanie umów na nadawanie telewizyjnego programu radiowej Czwórki. W najbliższych dniach do Eutelsatu i poszczególnych operatorów trafią informacje o wypowiedzeniu umów. Część dokumentów już jest gotowa. Większość umów ma sześciomiesięczne okresy wypowiedzeń, co oznacza, że Radio z Wizją może nadawać w kablówkach jeszcze do maja przyszłego roku. Sygnał przesyłany na transpondery satelitarne przez firmę Eutelsat prawdopodobnie przejmie inny nadawca. - Spodziewamy się informacji o zakończeniu emisji, jednak jeszcze oficjalnie jej nie otrzymaliśmy - mówi Krzysztof Stefaniak, rzecznik spółki Vectra, właściciela telewizji kablowej o tej samej nazwie. Jak dodaje, Vectra będzie chciała jak najszybciej zastąpić ten program innym.
Czwórka po rozwiązaniu umów ma nadal nadawać na wizji, ale tylko w Internecie i na urządzeniach mobilnych.
Radio z Wizją rozpoczęło nadawanie w styczniu br. Było autorskim pomysłem ówczesnego prezesa Polskiego Radia Jarosława Hasińskiego, który zapowiadał, że docelowo program ma generować nawet 30 mln zł przychodu rocznie. Program jest nadawany według tej samej ramówki, która obowiązuje radiową Czwórkę, ale w telewizyjnej wersji.

TAM

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.