Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Kutak będzie wiceprezesem Presspubliki

Maciej Kutak (fot. archiwum)

Maciej Kutak, szef ds. komercyjnych w MTV Networks Polska, z końcem roku odchodzi z firmy. Przechodzi do Presspubliki (wydawcy m.in. "Rzeczpospolitej"), w której będzie wiceprezesem.

– Prasa to trudniejszy segment rynku i jednocześnie większe wyzwanie menedżerskie. Nowy właściciel Presspubliki ma ciekawe pomysły i ambitne plany. Firma przynosi dziś stratę, będę uczestniczył w jej restrukturyzacji – mówi Maciej Kutak. Jako wiceprezes Presspubliki będzie odpowiadał za sprzedaż, marketing, dystrybucję, szkolenia, konferencje i nowe media. Nie podaje, kiedy rozpocznie pracę w wydawnictwie. Według nieoficjalnych informacji nastąpi to w styczniu 2012 roku.
Maciej Kutak w MTV Networks Polska pracuje od października ub.r. – Udało mi się osiągnąć to, co planowałem. Wdrożyłem nową strategię komercyjną, która sprawnie funkcjonuje. Zostawiam firmę w dobrej sytuacji, z odpowiednim zespołem – mówi Kutak.
Kutak przed przyjściem do MTV Networks Polska był członkiem zarządu w Bauer Media. W przeszłości pracował również w Axel Springer Polska.
MTV Networks Polska nie planuje rekrutacji na stanowisko szefa ds. komercyjnych. Dział komercyjny podlegać będzie teraz bezpośrednio Izabelli Wiley, dyrektor generalnej MTV Networks Polska. 
O przejściu Kutaka do Presspubliki jako pierwszy napisał "Dzienny Serwis MMP24". 

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Manuela Gretkowska dostała propozycję kierowania "Przekrojem"

Manuela Gretkowska, pisarka i założycielka Partii Kobiet, dostała propozycję kierowania redakcją tygodnika "Przekrój” (Wydawnictwo Przekrój). Jej zastępczynią miałaby zostać Weronika Kostyrko, była szefowa "Wysokich Obcasów”, dodatku "Gazety Wyborczej” (Agora SA).

- Propozycję dostałam od Tomasza Wróblewskiego (wiceprezes Presspubliki, która tak jak Wydawnictwo Przekrój należy do Gremi Media - przy. red.). Na ten temat wciąż rozmawiamy, żaden podpis na umowie w tej sprawie jeszcze nie został złożony – mówi Gretkowska.
Razem z nią w redakcji miałaby się pojawić Weronika Kostyrko. Gretkowska przyznaje, że z przyjemnością współpracowałaby z byłą redaktorką "GW”. Kostyrko nie chce natomiast potwierdzić, że otrzymała taką propozycję.
Do Presspubliki wkrótce ma zostać dołączony "Przekrój”. W związku z tym pojawiły się informacje, że po kilku miesiącach w Krakowie zostanie zlikwidowana redakcja "Przekroju", w której pracują osoby odpowiedzialne m.in. za jego wersję iPad-ową. - Nie ma jeszcze w tej sprawie żadnych decyzji, a rozważamy różne scenariusze - mówi Artur Rumianek, wiceprezes Wydawnictwa Przekrój.
Obecnie z zespołem "Przekroju” współpracuje Ewa Wilcz-Grzędzińska, była wicenaczelna "Dziennika Gazety Prawnej”, "Polski The Times” i "Newsweek Polska”. – Obecnie trwają poszukiwania nowego redaktora naczelnego "Przekroju”, do chwili jego pojawiania się pełnię w redakcji rolę konsultanta – mówi Ewa Wilcz-Grzędzińska.

SK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY