Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 20, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Godlewski za Schymallę dyrektorem TVP 1

Iwona Schymalla (fot. Piotr Król)

Iwona Schymalla, dyrektor Programu 1 Telewizji Polskiej, została dziś zdymisjonowana przez prezesa TVP Juliusza Brauna. Jej miejsce zajął Andrzej Godlewski.

Andrzej Godlewski, który od 1 lipca br. był zastępcą dyrektora Jedynki ds. audycji publicystycznych i społecznych, będzie kierował anteną tymczasowo. TVP zamierza wybrać nowego dyrektora w konkursie do końca 2011 roku. Na oferty kandydatów prezes TVP czeka dwa tygodnie. Wymagania to m.in. co najmniej pięć lat pracy w mediach "na stanowiskach redakcyjnych" i co najmniej trzy lata na stanowiskach kierowniczych (najlepiej w telewizji) oraz "wybitne zdolności interpersonalne i menedżerskie".
Iwona Schymalla została dyrektorem Jedynki w październiku ub.r. (wcześniej kierowała tą anteną od lipca do października 2009 roku). W lipcu br. omal nie zrezygnowała ze stanowiska – nieoficjalnie mówiło się, że właśnie z powodu konfliktu z Godlewskim.
Iwona Schymalla i Andrzej Godlewski nie komentują naszych informacji. 

RUT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.