Dział: RADIO

Dodano: Listopad 15, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kazik Staszewski atakuje Eskę Rock, Eska Rock się odgryza (posłuchaj)

Ponieważ jedna z nowych piosenek Kazika Staszewskiego była dla Radia Eska Rock (ZPR SA) za długa, stacja poprosiła o jej krótszą wersję. Artyści się zbuntowali i publicznie pytają radiowców, czy są "akwizytorami reklamodawców".

Z listu otwartego Kazika Staszewskiego i zespołu Kazik na Żywo wynika, że Radio Eska Rock domagało się skrócenia jego piosenki z nowej płyty, aby móc ją wyemitować na antenie. Chodzi o utwór "Plamy na słońcu", który trwa 6 minut 12 sekund. Radio zażądało, by trwał maksymalnie 4 minuty. Zespół przesłał piosenkę w wersji bez skrótów, ale przyspieszoną dwa razy. "Czy marząc o pracy w radiu (...) śniliście o tym, że będziecie oferować słuchaczowi rzeczy wartościowe lub choćby interesujące, czy też, że będziecie urzędnikami do pomiaru popularności muzyki, akwizytorami reklamodawców?" – pytają artyści w liście otwartym.
– Po raz pierwszy mamy do czynienia z tak agresywnym atakiem na nas – mówi Marcin Bisiorek, dyrektor programowy Eski Rock. – Zwróciliśmy się do zespołu z grzecznym pytaniem, czy istnieje możliwość wyedytowania utworu tak, by miał maksymalnie 4 minuty 50 sekund, a w odpowiedzi dostaliśmy nieemisyjną wersję – twierdzi Bisiorek. Jak dodaje, takie pytania skierowane do wykonawców to normalna praktyka stacji radiowych. 
- Najwidoczniej mamy inne kryteria, niż Eska Rock. Wycofaliśmy się ze współpracy z tym radiem – mówi Piotr Wieteska, menedżer zespołu Kazik na Żywo.
Radio Eska Rock w dzisiejszym programie "Poranny WF” wyemitowało przesłaną przez zespół, dwukrotnie przyspieszoną wersję utworu. W programie prowadzący audycję Kuba Wojewódzki skrytykował najnowszą twórczość Kazika.

 

TAM

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 15, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozgłośnie publiczne w Olsztynie i Rzeszowie mają już nowych prezesów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała na prezesa Radia Olsztyn Mariusza Bojarowicza, a na prezesa Radia Rzeszów Henryka Pietrzaka. Wcześniej tych kandydatów wybrały rady nadzorcze stacji.

Mariusz Bojarowicz, do tej pory był p.o. redaktorem naczelnym stacji, zaś wcześniej przez 19 lat jej dziennikarzem i sekretarzem programowym. Członkiem zarządu publicznej rozgłośni w Olsztynie pozostaje wybrany wcześniej Henryk Łańko.
Prezesem Radia Rzeszów został Henryk Pietrzak, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, który już wcześniej był prezesem radia, ostatnio zaś - głównym specjalistą w rzeszowskiej TVP. Rada nadzorcza zdecydowała, że będzie zarządzał rozgłośnią samodzielnie.
Radio Olsztyn i Radio Rzeszów były ostatnimi publicznymi rozgłośniami, które nie miały zarządów. W sierpniu br. KRRiT odrzuciła kandydaturę Zdzisława Szymochy wskazaną przez radę nadzorczą olsztyńskiej stacji. Szymocha pracuje w gabinecie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa. Z kolei w Rzeszowie odrzucono wskazane kandydatury Jerzego Krużela na prezesa i Tadeusza Seroki na członka zarządu. Krużel jest przewodniczącym klubu PO w Radzie Miejskiej w Przemyślu.

TAM

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.