Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Hajdarowicz zapłacił Mecomowi za Presspublikę

Grzegorz Hajdarowicz prezentuje "Przekrój" na iPadzie (fot. Piotr Król)

Spółka Grzegorza Hajdarowicza Gremi Media przejęła dziś od brytyjskiego funduszu Mecom większościowy pakiet udziałów w wydawnictwie Presspublica. W zamian na konto Mecomu wpłynęło wynegocjowane 80 mln zł.

”Przystępujemy do budowy najnowocześniejszego koncernu medialnego w Polsce” – informuje Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media. Presspublica jest wydawcą dziennikwów: ”Rzeczpospolita”, ”Gazety Giełdy Parkiet”, "Życie Warszawy" i tygodnika ”Uważam Rze”. Do Hajdarowicza należą też tygodnik "Przekrój” i miesięcznik "Sukces”. "Chcemy wykorzystać potencjał rynkowych tych tytułów do stworzenia niepowtarzalnej oferty czytelniczej i reklamowej” – zapowiada Hajdarowicz. Zapewnia, że każdy z jego tytułów zachowa swoją dotychczasową autonomię i niezależność redakcyjną.
Gremi zapowiada utworzenie grupy kapitałowej notowanej na warszawskiej giełdzie.

SK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.