Dział: PRASA

Dodano: Październik 09, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dwutygodnik "Flesz" debiutuje w promocyjnej cenie 1,50 zł

W poniedziałek na rynku startuje nowy dwutygodnik people ”Flesz. Gwiazdy & Styl” (Edipresse Polska).

Pierwszy numer pisma ukaże się w nakładzie 600 tys. egzemplarzy. Wydawca spodziewa się, że sprzedaż ”Flesza” wyniesie powyżej 200 tys. egzemplarzy. Początkowo każdy numer będzie miał do 124 stron, potem ta objętość będzie zależna m.in. od liczby reklam. Na razie pismo ukazywać się będzie w promocyjnej cenie 1,50 zł. Wydawca nie zdradza ani jak długo potrwa promocja, ani jaka będzie stała cena magazynu. ”Party”, czyli inny dwutygodnik people Edipresse, kosztuje 2,20 zł.
Edipresse podkreśla, że ”Flesz” oparty jest na nowej w Polsce koncepcji 50/50 – czyli ma tyle samo materiałów o stylu i modzie, co informacji z życia gwiazd. Wydawca pracował na projektem od 2009 roku. Makietę pisma stworzyły dwie designerki z Nowego Jorku: Mary Jane Fahey oraz Marianna Ochs.
Wydawca zamierza wydać na kampanię nowego magazynu 6,8 mln zł netto. Twarzą kampanii została aktorka Małgorzata Socha. Jej wizerunek zostanie wykorzystany w filmie reklamowym, ale też na citylightach, w reklamie prasowej oraz internetowej. Koncepcję kreatywną kampanii opracowała agencja Walk the Line. Spot wyreżyserował Jan Komasa. Za zakup mediów odpowiedzialny był dom mediowy ZenithOptimedia.
W lipcu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem dwutygodników z segmentu people wyglądało następująco: ”Party” – 505,4 tys. egz., ”Show” (Wydawnictwo Bauer) – 471,8 tys. egz., ”Viva!” (Edipresse) – 313,5 tys. egz. i ”Gala” (G+J Polska) – 132,6 tys. egz.
 

(09.10.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 10, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zastępca Jerzego Urbana oraz naczelny "Faktów i Mitów" będą posłami

Andrzej Rozenek i Roman Kotliński liderzy list Ruchu Palikota w swoich okręgach (odpowiednio Katowice i Łódź) zdobyli wystarczającą liczbę głosów, aby otrzymać mandat poselski. Do Sejmu prawdopodobnie nie wejdą Robert Leszczyński i Krzysztof Czabański.

Andrzej Rozenek jest zastępcą redaktora naczelnego w tygodniku "Nie". Zapowiada, że wkrótce zrezygnuje z tego stanowiska. – Mam pełne poparcie Jerzego Urbana (redaktor naczelny "Nie" - przyp. red.) i już wcześniej rozmawialiśmy, jak powinno się odbyć moje odejście, żeby było bezbolesne dla redakcji. Ostateczne decyzje zapadną w tym tygodniu – zapowiada Rozenek.
Roman Kotliński jest założycielem i redaktorem naczelnym antyklerykalnego tygodnika "Fakty i Mity", w którym ukazują się felietony Janusza Palikota. Kotliński nie zamierza rezygnować ze stanowiska naczelnego. Chce też utrzymać swój cotygodniowy komentarz. – Żyjemy w dobie rewolucji elektronicznej, więc nawet z hotelu sejmowego mogę czytać teksty czy przesłać materiał – mówi Kotliński.
Do Sejmu nie dostał Robert Leszczyński, który był jedną z twarzy Ruchu Palikota. Drugie miejsce na liście w Ełku nie dało mu mandatu. Leszczyński chce jednak zostać w polityce, może jako rzecznik prasowy partii. – Janusz Palikot składał mi wcześniej taką propozycję, ale wtedy nie czułem się na siłach, żeby pogodzić to z kandydowaniem w Ełku, do którego musiałem dojeżdżać z Warszawy. Teraz bym nie odmówił – przyznaje Leszczyński.
Z drugiego miejsca na liście PiS w Bielsku-Białej startował Krzysztof Czabański, były prezes Polskiego Radia, a wcześniej PAP. Prawdopodobnie nie dostanie mandatu: zajął czwarte miejsce z listy PiS, z której do Sejmu wejdzie trzech kandydatów. Według pierwszych obliczeń wśród przegranych są także: była dyrektor TVP 1 Małgorzata Raczyńska (PiS), reporterka Radia Wrocław Jolanta Krysowata (PiS), były przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski (PiS), były sekretarz rady nadzorczej TVP Janusz Niedziela (PiS), dziennikarze "Gazety Polskiej" Filip Rdesiński i Michał Stróżyk (obaj PiS), emerytowany dziennikarz TVP Tadeusz Kraśko (SLD), były dziennikarz TVP Szczecin Lech Fabiańczyk (SLD), reporterka telewizyjnej "Panoramy" Sabina Klimek

PO

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo