Michał Karnowski nie poprowadzi już rozmów o polityce w Trójce
Michał Karnowski nie poprowadzi już "Salonu politycznego Trójki". Po tym jak kolejny raz nie przyszedł rano do studia dyrektor Programu III Polskiego Radia podziękowała mu za współpracę.
Jak podała "Gazeta Wyborcza" na swojej stronie internetowej Michał Karnowski nie przyszedł we wtorek do radia, choć miał umówiony wywiad z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Musiał go zastąpić dziennikarz ekonomiczny Paweł Sołtys. GK, TAM
Ponieważ to nie był pierwszy raz kiedy dziennikarz nie przyszedł do studia, albo się spóźnił, dyrektor Trójki Magda Jethon, zdecydowała, że nie poprowadzi już więcej "Salonu politycznego Trójki". Według jej wyliczeń Karnowski w ciągu półtora roku pięć razy nie przyszedł na swój dyżur, a cztery razy się spóźnił. W efekcie nie odbyły się rozmowy m.in. z Markiem Borowskim i Julią Piterą. - Nie prowadzę takich notatek w kalendarzu - tylko tyle powiedział nam Karnowski.
W portalu Wpolityce.pl dziennikarz tłumaczył wczoraj: "Dwa razy zdarzyły mi się wypadki losowe, raz miałem wypadek samochodowy, innym razem wbrew wszelkim regułom zawiódł sprzęt budzący. Mam poczucie, że zawsze solidnie pracowałem, starałem się o najlepszych gości do audycji za naprawdę symboliczne pieniądze. Wiem też, że pani dyrektor miała naciski, by mnie zwolnić. Pretekstu niestety dostarczyłem. Za zaistniałą sytuację przeprosiłem szefostwo radia i przepraszam słuchaczy".
"Salon polityczny Trójki" prowadził (od lutego 2010 roku) na zmianę z Beatą Michniewicz. On dwa razy w tygodniu, ona - trzy. Audycja zaczynała się ok. 8.15. Teraz zastąpi go Marcin Zaborski.
Michał Karnowski jest zastępcą naczelnego tygodnika "Uważam Rze" i wydawcą serwisu Wpolityce.pl.










